Finrehtští Horalé

Finrehtští Horalé jsou regimenty imperiální gardy, které jsou utvářeny na světě Finreht tři-sedm. Obyvatelé divokého a hornatého světa Finreht tři-sedm jsou nomádským lidem, který následuje migrující stáda horských groxů, kteří byli na planetu zavlečeni už před dávnými dobami. Tito lidé si staví své domy podél groxích migračních cest a mění svá obydlí spolu se sezónami. Každý kmen drží dědičné právo na vlastnictví určitého stáda, ačkoli nemá žádnou kontrolu nad směřováním jeho pohybu. Každý kmen přežívá jen skrz prospívání svého stáda. Loví slabé groxe, aby je snědl a zobchodoval vypracované kůže s ostatními kmeny, když má přebytek.

Finrehtský horalPodle pradávné tradice musí kmeny každých pět cyklů platit poplatky imperiálním guvernérům, kteří sídlí v obrovských opevněných hvězdných přístavech umístěných v údolích, které jsou jedinými stálými osídleními na planetě. Když přijde čas na placení tributu, nejlepší pastýři kmene musí oddělit kus stáda a vést jej na obtížné cestě ke vzdáleným údolím. Guvernéři si ze stád vybírají daň na porážku a distribuci po sektoru Agrippina jako zdroj potravy pro přelidněné světy.

Někdy se stává, že kmen je neschopen nebo se mu nechce zaplatit požadovaný tribut a nabídne místo toho službu mladých kmenů v regimentech imperiální gardy. Regimentální důstojníci, podpůrní pracovníci a osádky vozidel jsou rekrutováni z civilizovanější vládnoucí třídy sídlící v imperiálních hvězdných přístavech Finrehtu. Kmeny Finrehtu jsou poměrně primitivní a jejich vojáci získávají jen základní trénink v používání standardních zbraní a podpůrných zbraní nižší technologické úrovně používaných imperiální gardou. Důstojníci pak mají samozřejmě přístup k pokročilejšímu vybavení a výzbroji.

Regimenty používají standardní laserové pušky třídy Mars s připevněnými bajonety. Nosí velké batohy, což jim umožňuje operovat dlouhá časová období bez potřeby logistické podpory. Vedle masově vyráběného oblečení poskytovaného Munitorum nosí vojáci své tradiční prošívané zbroje a různorodé primitivní fetiše. Členové regimentů také nosí četná tetování značící jejich kmen a kmenovou kastu.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.