Grav-chute

Grav-chuteGrav-chute, neboli gravitační padák, je malé, jako batoh velké antigravitační zařízení, které umožňuje imperiálním vojákům bezpečně přistát na zemi díky přesně odměřené antigravitační síle směřující opačně vůči gravitačnímu poli daného světa. Jde přitom o sestupy z až sub-orbitálních výšek. Grav-chute obsahuje generátor, který vyzařuje pole napětí, které se staví proti gravitační síle na úrovni každé částice, a dvojici malých promethiem poháněných raketových pohonů na každé straně zařízení, které poskytují směrovou kontrolu, stejně jako přispívají k brzdění.

Grav-chute je používán k výsadku imperiálních sil přímo do boje - ať už z nízko letících letadel nebo stroje operujícího ve vyšší termosféře planety. Pokud je to potřeba, grav-chute umožňuje imperiálnímu vojákovi i vznášet se po jednu minutu nad jeho cílem. V mnoha ohledech je gravitační padák menší a méně silnou variantou skokového batohu, ale oproti této technologii se od něj očekává jen to, že bude pomáhat kontrolovat sestup, spíše než aby zvedal celou hmotnost nositele do nějaké výšky do vzduchu. Solární energetický zdroj grav-chute poskytuje dostatek energie k provozu tohoto zařízení po jednu standardní hodinu předtím, než je potřeba jej vyměnit či znovu nabít.

Grav-chute je nejvíce používán údernými jednotkami imperiální gardy, starajícími se o infiltrační operace, či pro letecké výsadky - pro které je využívají na příklad regimenty Elysianských Výsadkových Jednotek a Harakonských Válečných Sokolů.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.