Kombinované síly Valkyrií

Organizačně je většina formací Valkyrií součástí imperiální námořnictva a je umístěna na námořních útočných nosičích. Jsou povolávány na transport pěchotních regimentů, jen vzácně slouží vedle pozemních armád více než v jediné kampani. Nicméně existují formace Valkyrií, které se ukázaly jako výjimečně úspěšné v bojích vedle konkrétních regimentů a jsou k nim proto přiděleny na více stálém základě. V těchto případech se posádky Valkyrií a pěchota, kterou nesou, stávají bratry ve zbrani, experty ve speciálních kombinovaných operacích. 

Jednou takovouto jednotkou je catachanská 22. letecká útočná skupina. Útočná skupina se skládá z okolo 150 Valkyrií formálně z 1139. orbitální útočné skupiny imperiálního námořnictva velitelství Ultima Segmentum. Skupina byla přidělena ke catachanskému 22. během průběhu druhé, třetí a páté pacifikace Joogundy Prime, zdlouhavé řady válek, která viděla posádky Valkyrií a catachanskou pěchotu, kterak se staly výkonnými v kombinovaných útočných misích. Konflikt byl veden ničivým způsobem v nukleárních ohních hlavního města Joogundy a 22. byl jednou z mála jednotek imperiální gardy, které z něj vyšly relativně nedotčené, ne zrovna malou měrou díky mobilitě a schopnostem pilotů.

Jako uznání speciálních schopností jednotky byly letecké posádky přiřazeny k regimentu natrvalo a množství Pralesních Válečníků bylo znovuvytrénováno jako velitelé posádek. Několik, včetně velícího důstojníka 22., plukovníka Paseskiho, bylo dokonce vytrénováno na piloty, což zajistilo, že obě jednotky byly plně propojeny a sdíleli stejné dědictví. To bylo velkou ctí, protože Catachanci jsou nesnášenliví a cizince jen obtížně dokáží zaujmout. Integraci došla tak daleko, že mnozí piloti, nehledě na svůj původ, začali nosit červené pásky Pralesních Válečníků. 

Nově vystavěný regiment vyrazil získat množství bitevních ocenění pod vedením svého schopného velitele. Tato vítězství obsahovala zničení zdánlivě nepolapitelného nejvyššího rebelského velení v bitvě o Groxtown, evakuaci vysokého lorda generála Xa'chana, zničení recidivistického obranného sila během invaze na Alat a předvoj operace Šarlatové vážky. Tak úspěšný byl tento regiment v leteckých útocích, že bylo stejným způsobem zformováno množství podobných jednotek - okolo stovky podobných je taky nyní údajně aktivních v Ultima Segmentum samotném.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.