Leman Russ

Leman Russ je bitevním tankem pojmenovaným po primarchovi Hvězdných Vlků, Lemanu Russovi. Je hlavním řadovým tankem imperiální gardy. Každý tank Leman Russ je vyzbrojen velkým bitevním kanónem, na trupu umístěným laskanónem nebo těžkým bolterem a volitelnými bočními sponsony s těžkými boltery nebo těžkými plamenomety. Má silný čelní pancíř a je navržen k úvodnímu ostřelování velkých formaci a k následnému útoku na oslabené nepřátelské pozice. Je to nejčastěji nalezitelný stroj v gardě a je základním vzorem pro mnoho variant tanků.

Tank Leman Russ

Vzdálen od složitého stroje, byl Leman Russ navržen a vystavěn ke spolehlivosti a všestrannosti. Může přežít to nejhorší, co na něj galaxie vrhne, a může běžet na téměř jakékoli palivo. Ačkoli je pomalý, jeho čelní pancíř je dost silný, aby vydržel množství zbraní držených nepřáteli Impéria. Jeho boční a zadní pancíř je nicméně slabší, aby bylo sníženo zatížení motorů. To ho dělá zranitelným z těchto úhlů - vyžaduje tak podporu pěchoty, jiných bitevních tanků nebo opatrné manipulace, která by vozidlo chránila.

Leman Russ je obsazen minimálně 4 členy posádky, každý má velitele, střelce, nabíječe a řidiče. Mohou být přidány boční sponsony, z nichž každý vyžaduje dalšího člena posádky. Leman Russ je lehce říditelný, ale velmi hlasitý a nepohodlný. Právě kvůli hluku je komunikace možná jen skrz interkom.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.