Letecká skupina Bellerophon

Letecká útočná skupina vzor "Bellerophon" je kódové označení, pod kterým se formace používaná catachanských 22. poprvé proslavila. Formace se ještě nestala široce používanou, nemalou mírou díky nutnosti vysoké úrovně koordinace a vzájemného tréninku vyžadovanou mezi pěchotou a leteckými posádkami. Povaha imperiální gardy činí trénink i logistickou podporu pro takovéto jednotky jen obtížně udržitelnými ve všech až na ty nejvýjimečnější podmínky. Výsledkem toho jsou tyto útočné skupiny v aktivní službě složeny hlavně z jednotek veteránů a jejich služby jsou často vyžadovány veliteli, kteří potřebují vysadit velké počty vojáků do nepřáteli držené oblasti. Ale s úspěchem formací jako jsou catachanský 22., cadianský 172. a Valhallanští Šedí Ďáblové, pohlíží velitelé na tyto formace se vzrůstajícím zájmem.

 

"Ocelový Orel" velitelská Valkyrie plukovníka Paseskiho 

Plukovník Paseski začal svou vojenskou kariéru jako poručík 22. catachanských Pralesních Válečníků a v době páté pacifikace Joogundy Prime byl povýšen do velení delta kompanie regimentu. Bylo to během smrti velících důstojníků jak catachanského 22., tak 1139. orbitální útočné skupiny za nepodařené evakuace hlavního města Joogundy Prime, kdy Paseski převzal velení obou jednotek. Brzy ukázal velení sektoru, že nastálo zkombinovaná síla není jen zrealizovatelnou vizí, ale může být i vysoce úspěšnou v různých hromadných útočných leteckých misích.

Během následujících let plukovník Paseski a jeho štáb vynikali v leteckých taktikách formace, které zahrnovaly hromadné blesková rozmísťování či podporu a výsadky letecky přesunovatelné pěchoty. Plukovník Paseski má reputaci smělého vůdce a je velmi uznáván důstojníky i muži pod svým velením. Ačkoli je to dedikovaný služebník Impéria, plukovník vykazuje vzácnou schopnost dávat sakra pozor na své vojáky, vlastnost, která mu získala nepřátelství jeho kolegů, ale loajalitu těch statečných mužů, kteří ho následují do bitvy. Získal si elitní leteckou posádku, která ho doprovází na každé misi. Jeho posádka zahrnuje pár dvojčat, Kadeho a Hausera Brugy, nechvalně známé jako nejlepší střelci regimentu. Tito dva snipeři neustále navzájem soutěží, ať už střílí na regimentálních cvičeních nebo z bočních dveří kroužící plukovníkovy Valkyrie.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.