Mordianská Železná Garda

Trvá to celý mordianský rok, než se planeta Mordian otočí kolem své osy, a tak je jedna polovina planety ponořena v neustálé temnotě a druhá polovina spalována na popel zářícím sluncem. To jí dělá bídným místem k životu. Nedostatečná rotace planety brání vzniku jakýchkoli silných větrů a jako taková je atmosféra hustá a temná. Miliony obyvatel žijí v rozsáhlých městech, kde jsou veškeré zdroje kontrolovány a distribuovány státem. Mezi lidem vládne silná nespokojennost, a proto tráví Mordiánská Železná Garda většinu svého času udržováním populace pod kontrolou.

Vzhledem k vlastnostem planety, vojáci zde povolaní tíhnou k tomu, aby byli tvrdohlavou, ale rozumnou cháskou. Mordiani věří v perfektní preciznost a neustálé cvičení, které má překonat jejich nepřítele a bývají jen vzácně viděni na útěku, místo toho ustupují do lepší a lépe bránitelné pozice.

Voják Mordianské Železné GardyV obrovském spiknutí Chaosu se skupina kultistů shromáždila pod rušnými ulice mordianského hlavního města zvaného Vanandra. Zde vytvářela kouzlo a brala si krev mnohých, většinou nevinných, Mordianců. Kouzlo přenesla na Mordian lodě plné vesmírných mariňáků Chaosu a přivolaných démonů, kteří běsnili po celé planetě a nakonec odrazili Železnou Gardu zpět do hlavního města. Zde se Garda rozložila k poslední obraně, postupně ustupovala zpět a zpět, dokud se nezabarikádovala v budově radnice. Použila mnoha nebezpečných taktik, které většina armád odmítá provádět, a to jednoduše proto, že se jejím mužům nechtělo přešlapovat na místě. Železná Garda, dle svého jména, stála proti všem druhům démonů, v tom co lze považovat za beznadějnou pozici. Na orbitu Mordianu konečně psykeři z planety uspěli v přerušení kouzla Chaosu a vypudili démony z planety. Jejich zmizení vystrašilo zbytky chaosáckých útočníků a Železná Garda se chopila příležitosti, aby obrátila nepřátele na útěk a vyhnala jej z planety. Jen díky své disciplíně dokázala Železná Garda odrážet síly Chaosu dost dlouho na to, aby imperiální psykeři mohli zlomit kouzlo a zajistit, že Mordian zůstane v imperiálních rukou.

Mordiani obvykle nosí zářivé uniformy a to i do bitev, aby měli vzhled amatérů a možná tak zastihli nepřátele nepřipravené.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.