Phantimské Letecké Jednotky

Imperiální letadlaPhantimské Letecké Jednotky jsou poměrně neobvyklým regimentem i mezi četnými a rozličnými silama, které tvoří imperiální gardu. S výjimkou malé části cvičených výsadkářů nenasazují phantimské planetární obranné síly žádné pozemní vojáky. Většinu z jejich sil tvoří letci. Okolnosti této skutečnosti jsou přímým důsledkem zvláštní topografie jejich domovského světa; Phantime má tak extrémní terén, že nutí každého, kdo zde žije, k životu ve vysokých výškách na vrcholcích hor.

Nedostatek otevřeného terénu znamená, že když přijde čas na odvody k imperiální gardě, nemusí být shromažďovány žádné pravidelné regimenty. Vysoké velení Impéria pro Phantime povolilo zvláštní výjimku, aby mohl operovat se svými vlastními atmosférickými letadly navzdory pravidlu, že žádný regiment imperiální gardy si nemůže poskytovat vlastní vzdušnou podporu. Podivná funkce Phantimců znamená, že nejsou vítáni jak mezi normální imperiální gardou, tak mezi námořními navigátory, s nimiž musí pracovat. Nicméně Phantime se ukázal být výjimečně schopných regimentem a začal si získávat závistivý respekt námořních letců.

Phantimské Letecké Jednotky jsou formovány do perutí, které obsahují specifické letky, obvykle tvořené jedním typem letadel. Každá samostatná letka je tvořena 12 letadly. Letky jsou obvykle dále děleny do formací o třech či čtyřech strojích určených pro bojové hlídky, pro případ bojových letů bombardérů do dvou skupin po šesti. Tyto formace jsou nazývány roje.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.