Planeta Catachan

Planeta CatachanCatachan je smrtícím světem téměř celým pokrytým hustou džunglí. Vegetace na Catachanu rychle reaguje na pokusy o kolonizaci a když je vymýcena, znovu rychle vyrůstá. To nutí obyvatelstvo planety žít polonomádským způsobem života, přesouvat se, když si džungle násilně bere své území zpět.

Říká se, že veškerá přirozená catachanská fauna je masožravá, stejně jako většina flóry. Jedovatá stvoření jsou extrémně běžná. Nejznámnějším z původních catachanských zvířat je neblaze proslulý catachanský ďábel, nenasytný predátor vzhledem podobný obrovskému škorpiónovi. Ďáblové mohou být až 40 stop dlouzí, ale jejich velikost a nedostatek rychlosti umožňuje většině zvířat jednoduše se jim vyhnout. Jedním z nejnebezpečnějších zvířat na planetě je catachanská štěkající robucha, zdánlivě neškodně vypadající tvor, který odrazuje predátory svou explozí, po které následně pokropí cokoliv blízkého smrtelně nebezpečnou kyselinou. O největších svého druhu, velkých catachanských štěkajících ropuchách, se vypráví, že jsou schopné zabít cokoliv v okruhu půl kilometru od svého výbuchu.

Nebezpečí catachanských džunglí se ale neomezují jen na faunu; v mnoha případech mohou být stejně nebezpečné i rostliny. Bodatec, například, je rostlina schopná střílet extrémně ostré trny do těl svých obětí. Tyto trny poté vypouští mutační chemikálii, která změní nešťastného příjemce v další Bodatec. Mozkolist je příkladem jednoho z nejzákeřnějších nebezpečí, které lze na Catachanu najít. Mozkolist má dlouhé jemné úponky, přičemž na konci každého je jediný list. Rostlina může přilepit tyto listy na živoucí tvory, převzít kontrolu nad jejich nervovým systémem a použít je jako ochranu a, nakonec, jako kompost. Hmyz a nemoci jsou na každý pád stejně nebezpečné jako velká monstra. Krvavé vosy jsou rojící se masožravý hmyz, který se shlukne kolem muže a během několika hodin ho ožere na kost. Další lstivou hrozbou jsou kacířští mravenci, vysoce jedovatí mravenci pojmenovaní tak, protože útočí na své oběti od spoda - přichází po chodidlech (pozn. překl. anglicky chodidlo - sole, odtud blízko k soul - duše, tak proto).

Tvory běžné na Catachanu lze nalézt i jinde v Impériu (mozkolist můžete také nalézt například na Necromundě). Někdy jsou převáženy vědomě, jako v případě požírače tváří, ale občas se nechtěně dostanou i na paluby transportních lodí.

Catachan exportuje pro velké Impérium jen jednu věc: své lidi. Catachan je tvrdý svět, a i to je slabé přízvisko, a dožít se věku deseti je považováno za úspěch. Ti narození na Catachanu jsou, nepřekvapivě, tuhého kořínku a regimenty Catachanských Džunglových Válečníků povolané z planety patří mezi nejlepší partyzánské bojovníky Impéria.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.