Tank Malcador

Malcador je těžký tank používaný imperiální gardou. Je staršího návrhu než soudobý Leman Russ a lehce větší, počítá se tedy mezi těžké tanky. Výroba tanku Malcador, soustředěná především do kovářského světa M’Khand, byla zrušena, vzhledem k tomu, že střední tank třídy Lemman Russ byl shledán lepším, vhodným k nahrazení Malcadora.

Mnoho jednotek jej stále vlastní, jen jej nepoužívá z důvodů nespolehlivosti motoru a špatným manévrovacím schopnostem způsobeným vahou tanku. Tento stroj je pojmenován po Malcadorovi Sigillite, tajemníkovi známém stejně dobře jak pro vytvoření Administratum, tak pro jeho blízkost k samotnému Císaři, jehož byl poradce.

Malcador

 

Těžký tank Malcador má několik modifikací:

Bitevní tank Malcador - je vyzbrojen bitevním kanónem v hlavní věži a na korbě namontovaným autokanónem, případně laserovým kanónem. Tento typ je efektivní proti obrněným cílům na krátkou vzdálenost.

Bitevní tank Malcador

Malcador "Defender" - je vyzbrojen kanónem Demolisher vestavěným v korbě tanku a pěti těžkými boltery na ní. Je efektivní proti pěchotě a stacionárním cílům, tedy budovám.

Malcador Defender

Malcador "Annihilator" - je vyzbrojen dvojitým laserovým kanónem v hlavní věži a kanónem Demolisher vestavěným v korbě. Je efektivní proti obrněným cílům na krátkou vzdálenost a proti budovám.

Malcador Annihilator

Malcador "Infernus" - je vyzbrojeným kanónem Inferno schopným pohltit nepřítele v bouři hořícího promethia. Infernus je mocnou zbraní nasazovanou jak proti nepřátelským postavením, tak proti masám pěchoty.

Malcador Infernus

 

Výzbroj a vylepšení

Malcador bývá vyzbrojen těžkým bolterem, dvěma těžkými stubbery a bitevním kanónem. Může být vylepšen maskovací sítí, přídavným pancéřováním, raketami, vylepšenou komunikací, minohledačkou, těžkým stubberem namontovaným u velitelského poklopu, úpravami pro obtížný terén, zástěrkami pásů či vrhačů kouřových granátů.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.