Ursakar E. Creed a Jarran Kell

Ursakar E. CreedChlapec, který se měl stál lordem kastelánem Ursakarem E. Creedem z Cadie byl nalezen ve válkou zničeném Kasr Gallanu vojáky 8. cadianského regimentu. Nechtěl mluvit o hrůzách, které zažil, ale jeho víra v Císaře i jeho vlastní vůle byly přetaveny do železné zbraně, kterou neváhal použít. Zaujati jeho odvahou a silou se ho muži z 8. regimentu ujali a on byl přijat do Armády Mladých nebo-li jednotek Bílých Štítů, a právě tady potkal Jarrana Kella. 

Seržant Jarran KellUvážlivý Creed a umluvený Kell vytvořili svazek, který měl setrvat do konce jejich životů. Už tehdy byl Creed přirozeným vůdcem, vedeným fanatickou oddaností imperiální věci. Brzy byla jeho četa Bílých Štítů vyslána do pětileté Drussitské výpravy a v okamžiku, kdy cadianská armáda oslavovala vítězství v žáru hranic cizáků, byl už Creed kapitánem Úderných Oddílů a Kell jeho starším seržantem. 

V roce 999.M41 hrůzné spiknutí sil Velkého Nepřítele způsobilo smrt několik členů nejvyššího cadianského velení. V časech takovéto nouze existovala speciální vojenská hodnost, lord kastelán Cadie, udělovaná do konce života nebo do konce stavu pohotovosti. Po návratu ze svého posledního tažení byl Creed uvítán nadšeným jásotem prostých vojáků cadianské armády. Jeden po druhém jeho potenciální rivalové v zájmu jednoty ustupovali, až se bývalý hoch nalezenec prostým hlasováním nestal lordem kastelánem Cadie.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.