Vulture

Vulture je dělovou lodí imperiálního námořnictva schopnou vertikálního vzletu a přistání. Je používána k poskytování těžké letecké podpory pozemním jednotkám imperiální gardy a transportérům Valkyrie. Vulture je svým vzhledem podobná Valkyrii, ale na bojišti má naprosto odlišnou roli. Vulture má možnost vybavení celou řadou zbraní a je schopna střetů jak s pěchotními, tak opancéřovanými jednotkami, stejně tak je schopna účinně napadat opevněné nepřátelské stavby a bunkry.

Vulture v letu

Vulture je útočnou dělovou lodí a její hlavní rolí je podpora transportérů Valkyrie, když jsou ve vzduchu a když se z nich vyloďují vojáci imperiální gardy. Vulture často zůstává v zóně výsadku i poté, co Valkyrie odletí, aby poskytovala těžkou leteckou podporu pěchotě na zemi. Regimenty imperiální gardy, jako jsou Elysianští Výsadkáři, používají Vulture ve velkých množstvích, neboť jsou často vysazovány v nepřátelské teritoriu bez podpory těžkou technikou či dělostřelectvem. Jako všechny imperiální letecké stroje i Vulture má posádku tvořenou z členů imperiálního námořnictva, byť je používána výhradně k podpoře sil imperiální gardy. Vulture nejsou kvůli své nízké rychlosti používány jako stíhačky. Tuto roli mnohem lépe zastávají bitevníky imperiálního námořnictva, jako jsou Lightning a Thunderbolt. Vulture také nemůže operovat ve vesmírném vakuu, a tudíž nemůže být používána ani ve vesmírných bitvách či orbitálního útočných akcích.

Vulture může být vybavena rozsáhlým arzenálem zbraní, stejně jako řadou vylepšení a modifikací. Základní výzbroj Vulture se skládá z na čumáku umístěného těžkého bolteru, zdvojených multi-laserů a dvojice raket Hellstrike. Stroj má na svých křídlech dva pevné body k usazení zbraní a může být vybaven dvojicí různých zbraňových systémů, které jsou napojeny na svůj protějšek na opačné straně letounu.

Vulture

Vnitřní pevný bod, nejbližší ke středu letounu umožňuje výměnu zdvojeného multi-laseru za externí palivové nádrže, které rozšiřují operační čas a dosah stroje. Mohou být použity i zdvojené lascannony pro zvýšení protipancéřové palebné síly, stejně jako zdvojené raketomety s hlavicemi jak Frag, tak Krak, zdvojené autokanóny nebo zdvojené nosiče střel.

Vnější pevný bod umožňuje výměnu raket Hellstrike za vnější palivové nádrže, dvojici zásobníků na bomby (z nichž každý může nést až trojici bomb), dvojici těžkých inteligentních zásobníků na bomby (z nichž každý může nést až tři těžké inteligentní bomby), dvojici zásobníků na rakety (s až trojicí střel Hunter Killer na zásobník), dvojici raket Hellfury či dvojici multi-raketových nosičů. Oba pevné body na křídlech mohou být použity pro zdvojený rotační kanón Punisher na každém křídle. Vulture mohou být taktéž vybaveny katapultovatelnými sedačkami, vrhači světlic a dýmovnic, opancéřovanějším kokpitem, pátracím světlem, extra pancéřovým plátováním, infračerveným naváděcím systémem a osvětlovacími světlicemi.

Vulture

Vybrané charakteristiky

Operační dostup: 11 000 metrů
Maximální rychlost: 1100 km/h
Domovské kovářské světy (jen některé): Mars, Voss, Artemia, Estaban VII, Agripinaa, Phaeton, Lucius
Dostup: 2000 kilometrů v atmosféře
Posádka: 1 pilot, 1 zbraňový operátor
Hlavní výzbroj: Na čumáku umístěný těžký bolter (munice na 200 salv)
Vedlejší výzbroj: Dle konfigurace 4 pevné body na křídlech
Motor: F200-KW4 Afterburning Vector Turbojet
Váha: 9 tun
Délka: 19,2 metru
Rozsah křídel: 14,2 metru
Výška: 4,9 metru
Pancíř: 75 milimetrů

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.