Adeptus Arbites

Adeptus Arbites dohlížejí na dodržování imperiálních zákonů a jsou hlídacími psi rozsáhlého lidského impéria. Impérium je organizací, ve které jsou revolta a vzdor imperiálním zákonům považovány zločiny proti lidstvu. Arbitři jsou ošklivá a nekompromisní připomínka imperiální přítomnosti, kterou si žádný guvernér nemůže dovolit ignorovat. Nedají se koupit, zastrašit, zkazit a nedá se s nimi vyjednávat. Skutečně, Adeptus Arbites jdou tak daleko, že zajišťují, že jejich rekruti neslouží na svých domovských planetách, ale deset světelných let od domova. Nekomunikují s občany, pokud to není nezbytně nutné a opouštějí okolí svých velkých pevností pouze pracovně.

Když se planeta vzbouří proti impériu, jsou arbitři první, kdo jde do bitvy proti zrádcům. Velmi často rebelující guvernér nařídí zničení okolí Adeptus Arbites. Je to jeho první zrada a zároveň první velká bitva mezi planetární obranou a obleženými arbitry. Na jedné straně zápas několika stovek proti celému světu není dlouhý a výsledek vypadá nevyhnutelně, ale soudci jsou dobře trénovaní a vždy připraveni.

Během rebelie na Icharu IV se arbitři drželi dvacet sedm dní než utekli tajným tunelem a zabrali čtyři generátory energie hnízda. Ty drželi dalších šest dnů, než je zničili poté, co poslední pozice soudců padla. Když přiletěla kapitula Ultramariňáků rozdrtit rebely, našla dvacet procent planetární pozemní obrany vyřazenou a úspěšně provedla výsadek do středu hnízda. To zkrátilo misi o dva měsíce.

Je pravda, že arbitři musí vydržet jen do té doby, než jejich astropat vyšle zprávu s voláním o pomoc. Mobilní flotily arbitrů čekají připraveny odpovědět na volání ze svého okolí a přinnášejí odplatu hříšníkům nedodržujícím Císařovy zákony. Za nimi může být povolána celá síla impéria, kapituly vesmírných mariňáků a imperiální garda, připravená přemoci divoké povstání.

Arbitři jsou rovněž připraveni bojovat proti nepřátelům lidstva, v kostce zamoření genolupiči, nájezdům chaosu nebo vetřeleckým útokům. Dobře ozbrojení a přísně trénovaní arbitři tvoří jednotky soudců, které můžou vydatně posílit planetární obranu. Je ironií, že planetární guvernéři mohou osnovat spiknutí proti impériu po mnoho let, ale vždy jako první žádají o pomoc, když přijdou orci.

Síly Adeptus Arbites jsou schválně lépe vybaveni než zbytek planetární obrany nebo imperiální gardy a to kvůli odstrašení útočníků. Každý arbitr je standardně vybaven kompletním krunýřem. Všichni arbitři nosí bolt pistoli jako svoji standardní poboční zbraň. Vedle tohoto základního vybavení je specifická výzbroj pro jednotky arbitrů, různící se podle jejich mise. Nejvíce běžné vybavení pro hlídkující skupiny, exekuční teamy a chytací jednotky jsou standardní boltgové zbraně nebo speciálně navržené arbitrátorské bojové brokovnice. Arbitrátorské úderné jednotky jsou často nasazovány jako těžké útočné jednotky a nosí s sebou obávaný silové kladivo a nátlakový štít.

Jeden z pěti členů arbitrátorské jednotky je obvykle vyzbrojen speciální zbraní z rozsáhlých zbrojnic. Nejobyčejnější volbou je granátomet, který může nabídnout největší taktickou pružnost. Arbitrátorské jednotky mají přístup k řadě speciálních granátů jako třeba fotonový záblesk, vystraš a podus, které jsou neocenitelné pro pacifikaci a následné zajetí zločinců, také se ukázaly velmi mocné proti špatně vybaveným protivníkům jako jsou orci a gretchini, vyznavači Chaosu a genolupiči.

Kvůli svému těžkému brnění a (pokud jsou vyzbrojeni arbitrátorskou bojovou brokovnicí) mají velkou taktickou sílu na krátké vzdálenosti. Arbitrátorské jednotky jsou proto nejvíce použitelné na krátké vzdálenosti v členitém terénu, buď při útoku na nepřítele nebo obraně klíčových pozic. Vynikají v pouličních bojích, kde jejich malé jednotky umožňují nejdokonalejší použití dostupného krytí. Arbitrátorské jednotky je velmi těžké porazit a s dostatečnou palebnou podporou jsou schopny zahnat i velmi divoké útoky.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.