Adeptus Custodes

Garda kustodů, jinak též známá jako Adeptus Custodes nebo Stráž Zlatého trůnu, je osobní stráží Císaře lidstva, stejně tak jako Císařského paláce.

Neexistuje přesné datum založení Adeptus Custodes, ale je známo, že fungovali už před Velkou křížovou výpravou. První geneticky upravení super-válečníci byli vytvořeni z Císařovy první skupiny tělesných strážců během sjednocování svaté Terry během Věku sváru. Nicméně v té době ještě nebyli známi jako Adeptus Custodes.

Jsou to děsiví bojovníci a jediní z živých, kterým bylo povoleno kráčet po boku Císaře. Kustodi byli nejlepší skupinou psychicky a fyzicky vylepšených vojáků, které kdy Císař vytvořil, o síle deseti tisíc a ti nejlépe trénovaní, nejdisciplinovanější a nejostražitější hlídači v Impériu. Nyní, skryti hluboko v Sanctum Imperialis na svaté Teře, hlídají hmotné tělo Císaře.

Před Horovou Herezí jednotka kustodů doprovázela Císaře za všech okolností, dokonce i když odpočíval ve svých soukromých pokojích. Během Velké křížové výpravy vytvářeli tito velcí válečníci s Císařem kontigent, aby ho chránili, ale také cestovali osamoceně jako poslové. Dokonce i ve dnech před Herezí bylo vzácností a požehnáním vidět člena Adeptus Custodes a vzhledem k připoutání Císaře na Zlatý trůn, se to stalo téměř nemyslitelnou událostí. Dokonce i během Hereze se skupina kustodů přidala k Císaři na Horově lodi, Pomstychtivém duchu.

Ostatní

Od smrti Hora a po zraněních, která Císař utrpěl, přijali Adeptus Custodes novou, ještě omezenější roli ochránců fyzické manifestace Císaře na svaté Teře. Také stále ještě často slouží osamoceni jako poslové na několika imperiálních vlajkových lodích, aby zajistili, že je Císařova vůle naplněna.

Adeptus Custodes byli nástrojem v ukončení vlády lorda Vandira a Věku odpadlictví. Byla to akce několika členů Adeptus Custodes, používajících tajné chodby známé jen jim, co umožnilo sestrám bitvy, známým jako Císařovy Nevěsty, uvědomit si Vandirovu přípravu jeho velké zrady. Poté co jejich vůdkyně Alicia Dominica byla kustody předvedena před Císaře, vrátila se a popravila Vandira za jeho kacířství.

Podobnosti vzniku mezi Adeptus Astartes a Adeptus Custodes tvořících jinak dvě samostatné skupiny jsou nasnadě, ačkoli nikdy nebylo potvrzeno, že členové Adeptus Custodes podstupují důslednou genetickou změnu stejným způsobem jako každý člen Adeptus Astartes. Stejně jako Šedí Rytíři jsou úplně nezkorumpovatelní a jsou jedinými osobami, kterým je povolena přítomnost u Císaře. Mají konečné slovo v bezpečnosti Císařského paláce a dokonce i nejvyšší lordi Terry jsou jim v jeho zdech podřízeni.

Bojové schopnosti Adeptus Custodes zůstávají z velké míry neznámy. Ví se, že mají schopnosti daleko za hranicemi dokonce i "normálního" člena Adeptus Astartes. Říká se, že člen Adeptus Custodes je vůči vesmírnému mariňákovi totéž jako vesmírný mariňák vůči členovi imperiální gardy. Jsou podobní Šedým Rytířům, vojenské větvi Inkvizice - Ordo Malleus, obě to jsou elitní tajné organizace s krátkou vazbou k Císaři. Kustodi jsou také unikátní v tom, že, stejně jako Šedí Rytíři, nemají primarchu nebo vlastní genosemeno. Jsou to válečníci geneticky navržení samotným Císařem. Císař navrhl několik těchto válečníků jako rychlou metodu, jak udělat genosemeno životaschopnějším.

Ačkoli je jejich počet neznámý, 300 kustodů zůstává v Císařových komnatách za jakýchkoli okolností. Jsou dostatečně privilegovaní být v Císařově přítomnosti jako takové. Každá jednotka je vedena centurionem. Byl to jeden z centurionů, kdo vedl malou skupinu kustodů, aby se setkal s Alicií Dominicou, hlavou Dcer Císařových (později bitevních sester) během krvavé Vandirovy vlády.

Kustody lze obvykle vidět s gardovým kopím, které je kombinací silové halapartny a storm bolteru. Je obvyklé, že mají po boku gladius a mají přístup k veškeré výbavě jakékoli kapituly vesmírných mariňáků.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.