Constantin Valdor

Constantin Valdor byl hlavním kustodem a kapitánem-generálem Legio Custodes během Velké křížové výpravy a Horovy Hereze.

Valdor

Těsně před propuknutím Horovy Hereze byl Valdor pověřen Císařem, aby doprovodil primarchu Lemana Russe z legie Hvězdných Vlků na jeho misi s cílem přivést primarchu Magna Rudého z legie Tisíců Synů k zodpovědnosti za porušení slibů, které složil během Nikájského koncilu, který v Impériu striktně zakázal používání čarodějnictví a psychických sil. Valdor s oddílem elitní kustodské stráže bojovali během Pádu Prospera po boku Russa a jeho Hvězdných Vlků. On a jeho síly byly zodpovědny za zabití nejméně tří z největších psykerů legie Tisíců Synů a odražení armády, která byla mnohem početnější než ta jejich. Byl to také on, kdo zachránil Bjorna Chlupatorukého, když byla jeho paže zkorumpována čarodějnými silami psykera Tisíců Synů. Valdor mu tehdy tuto ruku usekl, aby zabránil tomu, aby kacířství zachvátilo celé jeho tělo.

Když se stala Horova zrada známou, účastnil se Valdor schůze s řádovými vůdci Officio Assassinorum. Byl to Valdor, kdo navrhl, aby byl utvořen tým po jednom assassinovi z každého řádu, jehož cílem by bylo zabít Hora. Postavil se tak proti návrhu, aby byl použit standardní operační postup, při kterém každý assassin pracuje sám. O dalším osudu Valdora během Horovy Hereze není prozatím nic známo.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.