Departmento Munitorum

Departmento Munitorum je oddělení Adeptus Administratum určené k celkové správě, zásobování a velení imperiální gardy. Munitorum má absolutní zodpovědnost za vytváření regimentů imperiální gardy, výcvik jejích nových vojáků, dodávky vybavení a zásob všem regimentů v poli a přesun jednotek a vybavení z i do míst bojů s použitím plavidel imperiálního námořnictva. Je to zejména logistická organizace, stejně jako Administratum, jehož je součástí, ale zatímco se Administratum zabývá civilní logistikou, umožňující fungování celého lidského Impéria, Munitorom se stará pouze o chod záležitostí nutných k vybojování a vyhrání válek Impéria.

Munitorum je financováno desátky lidí, penězmi a materiálem pocházejícími z myriád imperiálních světů, a všechny imperiální planety schopné podporovat imperiální síly, jsou k tomu pravidelně povolávány. Pro zajištění toho, že jsou desátky včasné a odpovídající, jsou takřka na každé imperiální planetě zástupci Departmento Munitorum jako součást místního zastoupení Administrata. Zástupci organizace jsou dále přítomni na všech plavidlech imperiálního námořnictva a tam, kde jsou rozmístěny síly imperiální gardy.

Munitorum je organizováno tak, aby každá z úrovní této organizace mohla efektivně odpovídat na hrozby, nehledě na jejich velikost či umístění v galaxii. Místní oddělení organizace mohou vybírat desátky ze světů blízko válečné zóny bez potřeby souhlasu vyšších úrovní úřednictva Departmento Munitorum. Jak se úroveň hrozby zvyšuje a účastní se více a více místních oddělení Munitorum, zvyšuje se i množství vybrané produkce a zapojených světů. V tom okamžiku se do věci vkládají i vyšší úrovně Departmento Munitorum, které mohou do válečné zóny zajistit dodatečné zdroje i z jiných částí Impéria.

Místní oddělení Departmento Munitorum má právo uvalit okamžité desátky v daném imperiálním sub-sektoru a to bez varování - zcela dle povahy a času potřeby. Kvůli tomu není třeba opravdového centrálního velení logistiky umístěného na Teře, neboť každá úroveň organizace má velkou míru funkční samostatnosti.

Mezi úkoly Departmento Munitorum nespadá starorost o logistiku Adeptus Astartes, neboť každá z kapitul je zcela samostatně fungující vojenskou organizací.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.