Legio Gryphonicus

Jejich vznešený původ lze vypátrat až k prehistorickým časům Velké křížové výpravy. Během Horova Kacířství Legio bojovala ve jménu Císaře lidstva proti silám zrádců a nesčetněkrát si v bojích na mnoha světech po celé galaxii vysloužila bitevní ocenění. Po jejich předpokládaném zničení na Gryphonne IV se znova objevila ještě jednou.

 

Znak legieJméno: Legio Gryphonicus

Alternativní název: Váleční Gryfové, Titanicus Griffonicus

Založení: dávná prehistorie

Domovský kovářský svět: Gryphonne IV

Barvy: žlutá/grošovaná šedá

Aktuální síla: neznámá, mylně předpokládané vyhlazení

Válečné motto: neznámé

Úhlavní nepřítel: tyranidi

 

Kampaně a bitvy

Horovo Kacířství: Při Horově Herezi bojovala Legio Gryphonicus na straně věrných Císaři pod heslem Bellum Justum. Mezi jinými byla Legio použita proti zrádcům na Yarantu III.

Operace Castra: Legio Gryphonicus ve spojení s legiemi skitarii vybavenými novými tanky Leman Russ Conqueror, díky nimž dokázala technogarda udržet krok s titány, se podařilo uzavřít sevření kolem úlu Castra Septus. Zrádci byli zničeni nedlouho poté v neznámém roce M38/M39.

Titán legieOperace Betalis III: Systém Betalis byl v roce 894.M41 napaden masivní eldarskou invazí ze světloletů Mymeara a Alaitoc. Generál Myndoras Odon požádal o přesměrování nedalekého konvoje Legio Gryphonicus na Betalis, v čemž mu bylo vyhověno. Zde se osm titánů rozdělilo na dvě skupiny podporované šestým cadianským tankovým plukem. V následujících sérií střetnutí táhnoucí se přes polovinu délky kontinentu byla Legio Gryphonicus za cenu značných ztrát schopna odrazit cizácké titány Phantom a Revenant. 

Obrana Gryphonne IV: Legio Gryphonicus byla zapojena do obrany kovářského světa Gryphonne IV proti roji Leviathan v roce 997.M41. I přes veškerou snahu se z něj však stal mrtvý svět, ponurý důkaz hlouposti, arogance a pýchy. Předpokládalo se, že Legio Gryphonicus byla vyhlazena, ale přežila.

Třináctá černá křížová výprava: Během Třinácté černé křížové výpravy v roce 999. M41 byla celá Legio Gryphonicus nasazena do obrany na pevnostním světě Cadia. 

 

Proslavení titáni: Exaro, Invictus Nova, Magna Canis, Tempus Prima

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.