Let Eisensteinu

Sedmdesátka loajalistů ze Stráže smrti spolu s kronikářkou Euphrat Keller převzala pod vedením kapitána Nathaniela Garra Imperiální fregatu Eisenstein a utekla zrádcovským silám Hora. Podařilo se jim uniknout ze systému Isstvan do Immateria, aby varovali Impérium. Eisenstein byl ale při útěku těžce poškozen bitevní lodí Stráže Smrti Terminus Est a napaden nemrtvými přisluhovači Nurgleho, včetně prvních Morových mariňáků, zatímco se nacházel v Immateriu.

Následná havárie po zahnání lodi do warpu a opakovaná traumata zabila veškeré astropaty a jediný navigátor na palubě byl smrtelně zraněn. Nicméně Garrovi se podařilo na sebe upoutat pozornost loajalistických lodí Impéria poté, co warpový pohon nastavil na sebezničení a katapultoval se z lodi pryč. Masivní mobilní klášterní pevnost Falanga a loďstvo legie Imperiálních Pěstí v čele s Rogalem Dornem uvízly na krátký čas ve warpu, kvůli narůstající ničivé síle bohů Chaosu, vyvolané začínajícím kacířstvím. Primarchovi navigátoři ucítili detonace pohonu Eisensteinu a nalezli jeho přibližnou polohu. Dorn se pak setkal s Garrem, který mu řekl o všem, co se stalo i o zrádných legiích. Dorn tomu nechtěl uvěřit, ale zcela nevyvratitelné důkazy kronikářky Mersadie Oliton, která utekla z Horovy vlajkové lodě, a houževnaté naléhání Garra přesvědčily primarchu o pravdivosti tvrzení. Falanga se obrátila směrem k Teře.

Boj hrdinů z Eisensteinu

Osud členů posádky, kteří přežili hrůzy Eisensteinu je pro většinu lidstva neznámý. Uzavřeni na Luně hned po svém příjezdu, ve věži patřící Sesterstvu ticha, Garro, zbytek loajalistů včetně kapitána Iactona Qruze z legie Lunárních vlků a bojovnice Sesterstva, museli čelit jednomu mariňákovi Stráže Smrti jménem Solun Decius. Tento válečník podlehl pokušením Nurgleho poté, co byl napaden onemocněním moru známého jako hniloba Nurgleho, kterou roznesli na Eisensteinu moroví démoni. Snažící se ukončit své trápení, Decius dovolil, aby ho posedl démon zvaný Pán much. V následném boji jen byli ostatní donuceni zabít jej.

Jedna verze tvrdí, že byli poté Garro a kapitán Qruze povoláni Malcadorem, vůdcem rady Terry a Císařovou pravou rukou. Ten jim sdělil, že Císař potřebuje muže silné vůle a houževnatosti, jako jsou oni. Tito loajalisté ze zrádcovských legií byli prvními členy nově založené Inkvizice a také zbraní pro militantní odnož démony potírajícího Ordo Malleus - Šedé Rytíře.

Jiní si však myslí, že s nimi Impérium naložilo tak, jako kdyby byli stejní, jako jejich zrádní bratři. Byli popraveni či uvězněni na takovou dobu, dokud neshnijí. O samotném Garrovi se pak dokonce traduje, že šokován odpornou zradou se stal apatykářem, přísahaje, že již nikdy nebude znovu zabíjet.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.