Nákladní člun Arvus

Arvus je malým, odolným a spolehlivým nákladním raketoplánem používaným loděmi imperiálního námořnictva k přepravě zásob nebo malých skupin osob z lodi na loď nebo na planetu. Zavalitý a odolný, Arvus má dva silné raketové motory s takovým výkonem, aby mohl nést i těžké náklady. Nemá žádnou výzbroj a ani od něj není očekáváno, že se bude střetávat s nepřítelem. Je běžně k zahlédnutí na palubách velkých lodí imperiálního námořnictva či na opakovaných cestách z povrchu na loď, při kterých přepravuje zásoby a mužstvo.

Arvus

Jedná se vlastně o ekvivalent imperiálního námořnictva k Trojanu imperiální gardy a zastává vlastně i velmi podobné role. Stejně jako jeho na zemi umístěný protějšek i Arvus si získál mezi svými piloty všemožné přezdívky jako jsou vepř či prasátko. Důvody pro tyto přezdívky nejsou známy, ale pověry v imperiálním námořnictvu říkají, že strojový duch nákladního člunu Arvus je agresivní a tvrdohlavý.

Vnitřek lodi je jen základní a neobsahuje mnoho z pokročilejších systémů mimo standardní navigační a senzorové výbavy a přibližovacích alarmů. Jediný pilot má pro sebe jen stísněný kokpit. Do něj vstupuje čelním sklem, které se pro tyto účely odsouvá. Je zde samozřejmě i úzký průlez, který umožňuje pilotovi, aby vstoupil do nákladového prostoru, pokud to bude nutné.

Kokpit

Svět původu: Bakka

Posádka: Pilot

Váha: 15 tun bez nákladu

Rozměry: Délka 8,52 metru, šířka 3,68 metru, rozpětí křídel 8,2 metru

Šířka pancíře: 15 mm

Maximální rychlost: 1600 km/h

Dosah: V atmosféře 22 tisíc kilometrů

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.