Obranný laser

Impérium už dlouho při střetech s opravdu ohromnými oponenty, kteří jej obklopují ze všech stran, spoléhá na sofistikované laserové technologie. Ačkoli lascannon může být na bojišti dostatečně silným a dobře vybaveným k prorážení nepřátelského pancíře, když je planeta sužována cizáckými behemoty nebo útokem nepřátelských útočných strojů, jen jedna zbraň ve výzbroji Impéria je pro tento úkol dostečná.

Obranný laser je monstrózním strojem ničení, tak velkým, že je obvykle umístěn na statických postaveních. Největší obranné lasery používají rozsáhlé zásobníky energie, vysávají energetickou síť na míle daleko pokaždé, když střílí. Oslepující červené výstřely obranného laseru jsou tak silné, že dokáží překonat atmosféru planety a dosáhnout cílů na nízké orbitě, což činí zbraň neocenitelnou při odvracení cizáckých invazí. Střelba obranného laseru je dostatečná i na zahnání lodí až velikosti křižníků, když jsou jejich štíty dole.

Pěst povinnosti, obranný laser, který se tyčil nad západní bránou Bellephonu, byl zázrakem Temného věku technologie. Pěst byla schopná převést energii z celé metropole do jediného mocného laserového výstřelu. Když střílela tímto způsobem, měla Pěst povinnosti kapacitu roztříštit titána na tisíc kousků a dokonce napadnout i cíle na orbitě nad planetou. Během bitvy o Bellephon na Thesuském toku, si Pěst povinnosti vyměňovala palbu se Zabijákem planet, osobní vlajkovou lodí Abaddona Ničitele. Ačkoli donutila Zabijáka planet k uhybným manévrům, byla nakonec vyřazena z boje vyšším démonem Tzeentche a její obránci byli roztrháni na kusy sólovým útokem Khârna Zrádce, šampióna Khorna.

Obranné lasery s více než 20 potvrzenými zničeními nepřátelským strojů:
Kladivo prokletých
Kopí Císařova vzteku
Věčná bdělost
Neodvratný hněv
Zbožná odplata

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.