Prokleté zakládání II.

Deník velitele základny

[Poznámka: Mnoho dat je poškozeno a lexmechanici byli schopni obnovit jen tyto fragmenty. - Marco - Pteronus]

 

Zápis č. 23

Projekt Homo Sapiens Novus pokračuje s dalším úspěchem a já věřím že s dalšími nepříliš urychlenými evolučními iteracemi můžeme dosáhnout ... cíl obnovování [fragment poškozen] a vštípit jim psychicky vyladěné myšlenky odporující... Chaosu. To že můžeme následovat kroky skvělého Císaře mě naplňuje hrdostí a to, že moje jméno může být zmiňováno spolu s Ním, je pocta, které mohu těžko uvěřit.

 

Zápis č. 29

Víc válečných lodí dnes dosáhlo orbitu a já byl dostatečně privilegovaný, abych mohl pozorovat, jak se naše nejnovější kapitula, Plamenní Sokoli, naloďuje do plavidel, která je odvezou na jejich domovský svět Lethe. Vidět takové vojáky je jako mít důkaz osudu lidstva potvrzený hvězdami. S tak vylepšenými válečníky, kteří bojují pro slávu Císaře, ... našeho Impéria zajištěn.

 

Zápis č. 33

Dnes jsem ve skladech nalezl zvláštní věc. Když jsem recitoval večerní litanii čistoty nad geno-bankami, všiml jsem si temné, zkažené kapaliny tekoucí ze stázové nádoby. Otevřel jsem tedy nádobu a byl zděšen svým nálezem. Nádoba přetékala smrdutou, organickou substancí, která, jak jsem ji sledoval, rostla. Spalovny zničily ... zásobu genomů, ale já nejsem schopen vysvětlit tento náhlý a prudký růst. Materiál byl umístěn pod správnými požehnáními a rituály. ... stázové pole selhalo nebo genetická ... zkazila předtím než byl uložen ve skladu. Jinak nedokáži přijít na jiné vysvětlení tohoto fenoménu.

 

Zápis č. 41

Dnes jsem obdržel zprávy od apatykářů Černých Draků, zmiňující se o nepravidelnostech v rozvíjení zygotů jejich prvorozených členů. Vypadá to, že jejich Ossmodula pracuje přespříliš, to způsobuje růst výčnělku a "hřebenů" z předloktí a hlav mariňáků. To je nečekaný vedlejší efekt a je možná ... hormonálně povzbuzený růst. Zygoty prověříme procedurami čistoty a jakékoli vadné zničíme.

 

Zápis č. 44

Denně chodí zprávy o samovolných mutacích v genoštěpu těch ... kteří byli vytvořeny zde. Bojím se pomyslet na možnost, že tyto mutace jsou způsobeny experimenty, jež jsme zde prováděli. Ikvizitor Crescere mě ujistil, že jsme konali s Císařovým požehnáním, ale jak přichází více zpráv o mutacích, nemohu si pomoci od pomyšlení ... hrozivý omyl. Požádal jsem, abychom zastavili program, dokud nebude podniknut důkladný výzkum, ale Crescere mě s neurčitými narážkami informoval, že by můj život mohl skončit, kdybych zastavil svou práci.

 

Zápis č. 46

Začal jsem tajně s operacemi šesti pokusných subjektů v tajné laboratoři, o které neví ani Crescere, abych lépe sledoval vývoj genoštepu našich pozměněných subjektů. Chtěl ... subjekty ... mimo normální parametry z důvodu sledování jakékoli úchylky, která nemohla vyjít na světlo, dokud se nacházeli na Incunable. Možná pak budeme schopni objevit příčinu mutací a napravit problém předtím, než vytvoříme víc těchhle prokletých ... Kolik jich už opustilo Incunablu nedokáži říct. Jedině Crescere může komunikovat s jinými zařízeními na planetě a já se bojím, že může být příliš pozdě k ... těchto zrůdností ... tohoto zatraceného světa.

 

Zápis č. 47

Bojím se, že Crescere ví o utajené činnosti, kterou podnikám. Během ranního neozbrojeného boje, dva z mých pokusných subjektů ... berserk ... zabili třicet ostatních ... se změnili na haldu šílených, mlátících končetin, jak jejich těla ... nekontrolovatelné mutace. Věci, které zbyly na podlaze, vykazovaly jen poslední známky lidskosti a jen pomyšlení na celé kapituly vesmírných mariňáků, s tak vadným genoštěpem v jejich tělech, mě naplňuje hrůzou a hanbou. Crescere nechal jejich těla spálit, předtím než jsme mohli provést vyšetření a informoval mě, že mi odebírá velení nad tímto zařízením. Císař buď milostiv mé duši ... vytvářel jsem zde monstra! Ačkoliv nemohu dělat nic s těmi, které už jsme vyslali ... zničil většinu vědomostí uloženou zde. Crescere mě odřízl od většiny důležitých systémů, ale udělal jsem, co jsem mohl. Až zjistí co jsem udělal ... zabije mně. Uvítám to.

Stázová nádoba

Zápis č. 49

Měli jsme brzy poznat, že třetí z tajných pokusných subjektů, které jsem vytvořil, nás odsuzuje všechny k smrti. Nejdříve to vypadalo, že se jeho genetická struktura stabilizovala a my jsme věřili, že bychom mohli projekt zachránit, ale to se ukázalo být naší zkázou. Stalo se to několik měsíců po jeho přemístění z inkubační nádrže a po dokončení jeho bojového výcviku, když astropati na orbitu z Věčné ... neoprávněný psychický signál pocházející z našeho zařízení. Inkvizitor Crescere okamžitě umístil našeho astropata na lavici bolesti a podrobil ho plnému výslechu. Ukázalo se, že ta dívka nebyla zdrojem signálu a naše základna teď potřebuje nového astropata. Když jsme uvažovali o této záhadě, voxové linky z Večné pravdy najednou ožily ... překroucené zprávy ... zmatený křik. Bylo nemožné přesně ... způsobilo, ale teď je jasné, že jiná loď zaútočila na Věčnou pravdu. Planetární širokopásmové vysílání přerušilo všechnu naši komunikaci a na obrazovce se objevil muž z nejhorší ... jaké jsem kdy zažil.

Podle jeho postavy jsem poznal, že musí být [fragment poškozen] ale jeho brnění bylo ozdobeno symboly a runami, ze kterých mě bodalo v očích. Nad jeho ramenem se hrbilo obscénní zařízení s mechanickými končetinami, jako pavouk připravený ke skoku. Každá končila něčím, co vypadalo jako bizardní část mučícího zařízení. Výsadkové moduly ... přistály na povrchu planety a já věděl, že se musím pokusit zničit zbývající pokusné subjekty v inkubačních nádržích. Téměř současně, jak dozrálo mé rozhodnutí, se dveře velícího centra rozletěly a tři mé pokusné subjekty si razily cestu dovnitř. Postava ... obrazovce se smála, jako kdyby vítala dlouho ztracené syny a mně najednou došlo, odkud neznámý psychický ... pocházel. Crescere byl první, kdo zemřel ... a musím zahanbeně říci, že jsem utekl, nechal každého řvát, jak umíral, a vpustil tak útočníky do základny.

 

Zápis č. bez udání.

Den a noc se tu skrývám ... výkřiky mých lidí, jak je útočníci loví a znesvěcují jejich těla, mě zanechávají třesoucího se hrůzou. Nemohu si pomoci. Je jasné, že Projekt Homo Sapiens Novus ... ke zkáze od počátku. Zapečetil jsem tajné laboratorium a modlím se, aby ty zrůdnosti vevnitř nikdy nepoznaly světlo dne. To co jsme zde dělali ... technologie, která jak se bojím, bude pronásledovat Impérium po následující roky. Nebudu dlouho naživu. Vedle mě leží pistole, když píši tento záznam a mohu jenom doufat, že ti, kdo najdou tento deník, nás nebudou nenávidět za to, o co jsme se zde pokoušeli.

 

+++

 

Archeologická expedice Adeptus Mechanicus TH/21/36
Vůdce projektu: Explorator Magos Marco Pteronus
Datum: 998.M41, den 39

 

Den 39

Oživovací proces pokračuje a během hodiny budeme schopni bezpečně přemístit poslední žijící subjekt z inkubační nádrže. Cítím jistotu, že tento objev bude považován za jeden z nejdůležitějších za posledních tři tisíce let a že můžeme prozkoumat tak úžasné věci z tohoto naleziště. Bratr Lequara mě varoval, abych nic neposílal mimo planetu nebo jakkoli oznámil naše nálezy, ale já jsem přesvědčen že neexistují žádné malicherné záměry Adeptus Terra, týkající se vlastnictví tohoto naleziště. Takový objev si zaslouží okamžitou pozornost plného týmu exploratorů, genetorů, lexmechaniců a biologů Adeptus Mechanicus. Proto vám posílám tuto zprávu a očekávám vaši nejučenější radu.

 

+++

 

Pro: Inkvizitor Belial
Od: Inkvizitor Apollyon
Datum: 999.M41
Předmět: Vykopávky geno-laboratoře Adeptus Mechanicus
Myšlenka Dne: Vědění je nebezpečné, dobře ho chraňte.

 

Od tohoto posledního záznamu výzkumného týmu Adeptus Mechanicus, nebyla zachycena žádná další zpráva z Incunably a všechny pokusy zjistit pravou totožnost "bratra Lequary" vyzněly naprázdno. Mohu jedině doufat, že jakmile Šedí Rytíři dorazí, budu mít čas zabránit padnutí svatých technologií do špatných rukou. Nebo, že tam zůstanou přeživší k položení otázek. Samozřejmě vás budu informovat o svých nálezech.

 

Dodatek ke zprávě
S lítostí vás musím informovat, že archeologické naleziště na Incunable neexistuje. Šedí Rytíři zajistili vchod a zahájili průzkum zařízení, ale nenalezli žádnou stopu po týmu Adeptus Mechanicus ani po jejich lodi. Naleziště bylo zbaveno života podobně jako svět zničený tyranidy. Nebyla nalezena žádná těla a žádné svědectví o útočnících. Astropati zaznamenali zbytkový vstup do warpu, ale nejsme schopni určit jeho původ. Nechal jsem naleziště bombardovat z orbitu cyklónovými torpédy a vymazat všechny zprávy o něm ze záznamů. Bojím se, že to, co bylo na tomto světě, je nyní pryč a jednoho dne budeme litovat toho, že toto prokleté naleziště bylo objeveno.

< Začátek

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.