Stíhací bombardér Marauder

Během krvavých tažení po Horově Herezi, když Impérium bojovalo za očištění sebe sama od nákazy Chaosu, se evidentně ukázaly nedostatky Thunderboltu. Ačkoli Thunderbolt vynikal jako víceúčelový stroj pro těsnou podporu a letecké boje, postrádal těžkou výzbroj pro ničení těžkých tanků a titánů. Krátký dosah raket a zbraní Thunderboltu také znamenal, že se musel ponořit do centra nepřátel, aby vykonal svůj útok a to se ukázalo jako jednosměrný výlet pro nezkušeného pilota.

Bylo ozkoušeno množství alternativních zbraňových nástavců na Thunderbolt, které by překonaly tyto problémy, ale žádný nebyl úspěšný. Zdálo se, že Thundelbolt je příliš dobře upraven pro svou standardní výzbroj, než aby byl předělán bez vážného zásahu do celého letadla. Náhle však nově objevené vědomosti umožnily technokněžům upravit STC trupu a křídla na úplně nový stroj - stíhací bombardér Marauder.

Stíhací bombardér Marauder je mnohem těžším strojem než Thunderbolt, ale jeho čtyři motory znamenají, že je tak rychlý, jak je potřeba. Marauder je navržen pro vytváření pomalejších útoků než stíhače, na ničení svých cílů dalekonosnou výzbrojí. Pro vypořádání se s tanky nese Marauder jako svou hlavní výzbroj obnažený bitevní kanón a tato ohromná zbraň zabírá většinu přední části trupu. Marauder má také pod svými křídly zavěšeném rakety a laserový kanón umístěný ve střelecké věži.

 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.