Švadrona Dlouhých Nožů

Ustanoveny jako 397. letecká obranná švadrona, bojovaly Dlouhé Nože během úvodních fází Třetí války o Armageddon výjimečným způsobem. Vedeny velitelem švadrony Narchem, Dlouhé Nože se účastnily opakovaných bojů, jak se orčí flotila rychle blížila k planetě.

První nájezdníci, kteří prorazili neuvěřitelně propracovanou orbitální síť platforem, byli hrubé fighta-bommerz, které byli napadeny s ničivou silou všech na zemi umístěných opevnění. Zprvu se jen několika orčím strojům podařilo prorazit hromadnou laserovou a raketovou palbou planetárních obranných sil a ty, kterým se tak podařilo, byly rychle zničeny švadronami Thunderboltů, jakými byly Dlouhé Nože. Když orčí flotila dorazila na orbit a začala ničit opevnění Armageddonu, se nicméně útoky fighta-bommerů staly téměř neustálými. Švadrony Thunderboltů měly výhodu bojů nad svou domovskou zemí, takže byly schopny dotankovat i přezbrojit během minut a když se byli nuceni katapultovat, téměř jistě pak piloti našli spřátelené jednotky čekající na ně. Přestože orkové zprvu utrpěli strašlivé ztráty, čirá velikost množství strojů, která podle řečí místy doslova zatemnila oblohu, se nakonec začala projevovat.
Úvodní orčí výsadky byly koncentrovány okolo sil pozemního opevnění Armageddonu a jakmile ty byly zničeny, nebylo už ničeho, co by mohlo zastavit orčí invazi. Několik hazardujících švadron bojovalo dál, zoufale se snažíce o zpomalení orčího útoku, ale většina byla nucena ustoupit pod hrozbou masakru, jen aby zjistila, že orčí válečníci už přemohli jejich pozemní základny.

Veda Dlouhé Nože, letěl Narch se svou švadronou přes Pláně Antharndu a spěšně ujednal setkání s členy podpůrných zdrojů, kteří byli schopni připravit dočasnou přistávací plošinu a natankovat jeho stroje. Omezená komunikace poskytovaná jeho Thunderbolty byla dostatečnou akorát na to, aby ukázala, jak se válka vyvíjí. Imperiální linie a opevnění byly všude smeteny pod masivními útoky orků a odhodlaná obrana vně úlů samotných měla daleko k efektivně fungující. Některým švadronám Thunderboltů a Marauderů se podařilo probojovat si cestu skrz síto fighta-bommerů, které začaly zakrývat bojové oblasti Armageddonu, a podařilo se jim přistát v těch pár úlech poté, co utrpěly těžké ztráty. Situace vypadala pro letecké síly na planetě zoufale.

Dlouhé Nože využívaly svého omezeného množství paliva a munice k napadání orčích válečných band operujících na Pláních Anthrandu, ale byla to válka, kterou nikdy nemohly vyhrát. Bez přístupu k technokněžím a stálých dodávek náhradních dílů se čelní části bitevníků Thunderbolt začaly doslova rozpadat na kusy. Palivo, kdysi švadronou považované za dané, se najednou stalo vzácným zdrojem a mezitím je dočasná letová plocha extrémně zranitelným cílem pro všechny ty potulující se válečné bandy, které na ni narazí. Primárními cíli Dlouhých Nožů se staly válečné bandy a fighta-bommery, které se přiblížily moc blízko, ale je jen otázkou času, než bude operační středisko Dlouhých Nožů odhaleno.

Velitel švadrony Narch poslal mnoho žádostí imperiálním silám uvnitř Volcanu a Death Mire, s žádostí o umístění malé ozbrojené jednotky okolo letové plochy pro alespoň nějaké zabezpečení, stejně jako o nutně potřebné zásoby paliva a další nezbytnosti. Zatím nebyla obdržena žádná odpověď a Narch už si dále není jist, zda dalekodosahová komunikace funguje správně. Odříznuti, bez naděje na posily a zásoby, létají piloti Dlouhých Nožů své poslední mise, s vědomím, že i když je orkové nesestřelí z oblohy, nedostatek paliva je brzo uváže k zemi a ponechá celou švadronu bezbrannou proti první válečné bandě, která je objeví.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.