Technoarcheolog Arkhan Land

Technoarcheolog Arkhan LandMálo je známo o velkém technoarcheologovi, který je historií pamatován jako Arkhan Land. Jeho rodiště zůstává záhadou, ačkoliv to vypadá, jako by ho porodil sám Mars. Zdá se, že byl nadán smyslem pro výstřední životní styl a neobvyklé osobní zvyky. Například, jedna zvláštní mramorová rytina zachycuje slavného technokněze na denní procházce pod nebeskou klenbou s jeho oblíbenou psyber-opicí, zatímco Geronimusovy Citace dělají časté narážky na jeho zálibu v nošení nápadných paruk k zakrytí pleše, která ho trápila už od raného věku.

Jakkoliv mohly být jeho způsoby výstřední, byl to právě Arkhan Land, kdo vedl největší expedici do ruin Librarius Omnis na Marsu. Po tři roky prozkoumával bludiště katakomb této pusté budovy v hledání funkční STC databáze. Ačkoliv ve svém původním úkolu neuspěl, učinil dva objevy, které znamenaly revoluci v technických pojednáních po následující tisíciletí. První z nich byla téměř kompletní databanka obsahující STC informace o těžce obrněném tanku, který byl pojmenován "Land" Raider (tedy Landův Nájezník) k poctě jeho objevitele. Zadruhé odkryl cenné informace o anti-gravitačních zařízeních. Později ho hypotézy nad jejich praktickým využitím vedly ke zkonstruování prvních "Land" Speederů.

Land nakonec zemřel při velení druhé expedice do Librarium Omnis, jeho voxový deník byl nalezen o dvě století později jednou z mnoha záchranných skupin. Věří se, že on a jeho skupina byli jeden po druhém zabiti nějakým záhadným predátorem, ačkoliv je stále zdrojem mnoha kontroverzních debat, jestli to byl nějaký druh živé bestie, psychické entity nebo dokonce vnímavého viru. Pro mnoho lidí je to důkaz, že tajemství Temného věku technologie je lepší nechat na pokoji.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.