Tragédie na Davinu

Během bojů proti nemrtvým zplozencům Chaosu na měsíci Davinu, prokletém bohem Chaosu Nurglem, byl Horus při souboji se svým starým přítelem, bývalým planetárním guvernérem Eugenem Tembem zanechaným zde před šedesáti lety, nyní démonem zkaženým temnými silami, zraněn Kinebrachským ostřím známým jako Anathema.

Tuto čepel ukradl kaplan Erebus rase Interex v době, kdy navazovala první katastrofální kontakt se šedesátým třetím expedičním sborem. Eugen se obrátil k uctívání Nurgleho, proměňil se v nafouklého mutanta a stáhl s sebou většinu posádky imperiální armády, kterou přeměnil v nemrtvé morové zombie.

Vojevůdce se utkal s Eugenem na jeho zakotveném zkorumpovaném imperiálním křižníku. Živé ostří čepele Chaosu zkažené morovou obludností Eugena hladce prošlo zbrojí Vojevůdce a způsobilo mu v rameni otrávenou řeznou ránu. I přes to, že by se dal Horus označit za poloboha, jeho nadlidsky pozměněné tělo se nedokázalo se zraněním vypořádat. Apatykáři Synů Hora nedokázali i přes všechny své znalosti a moderní technologii ránu vyléčit.

Vidě další úspěch ve svém plánu, Erebus přesvědčil Syny Hora dovést Vojevůdce ke skupině davinských šamanů známé jako Lóže hada, kteří byli všichni tajní kultisté Chaosu, do jejich chrámu Delphos. Synové Hora zaslepeni žalem a strachem z možné smrti svého primarchy souhlasili s návrhem, který byl v přímém rozporu s imperiální vírou.

Během temných rituálů, které se děly v Delphu, byl Horův duch převeden do Immateria. Tam první kaplan Erebus, přestrojen za Vojevůdcova milovaného mrtvého Hastura Sejana, ukázal Horovi strašlivou vizi daleké budoucnosti. Viděl Impérium lidstva jako represivní, násilné a pověrčivé, kde Císař a jeho několik primarchů, ale bez Hora, byli uctíváni masami jako bohové.

I když tato vize budoucího Impéria poskytnuta bohy Chaosu byla pravdivá, tento ironický výsledek byl do značné míry stvořen Vojevůdcovým vlastním jednáním. Během dalších vizí se vrátil zpět na Terru do laboratoře obsahující inkubační kapsle s mladými primarchy. Horus se znova setkal s vidinou Císaře, která však byla bez špetky lidskosti. Erebus Vojevůdci pověděl o stvoření primarchů, které Císař hodlal využít k dosažení svého božství. Temní bohové sami sebe vylíčili jako oběti Císařových psychických sil a tvrdili, že nemají žádný skutečný zájem na dění ve hmotném vesmíru. Apelovali na jeho touhu po slávě a přiživovali hořkost.

Do toho zasáhl Magnus Rudý, primarcha legie Tisíců Synů, který warpem pomocí svého zakázaného čarodějnictví přicestoval, aby se pokusil zastavit Hora uchylujícího se k Chaosu. Magnus odhalil kaplanovu pravou identitu i s jeho lží a vysvětlil Vojevůdci, že jeho vize byla jen jedna z mnoha možných budoucností, ale této může Horus sám zabránit. Horus neposlouchaje, již žárlivý a rozzlobený na Císaře, se ukázal až příliš vstřícný k falešnému vidění.

Nabídka, kterou bohové Chaosu učinili Vojevůdci, byla jednoduchá, "Dejte nám Císaře a my vám galaxii!" Řízen svou žárlivostí, touhou po moci a hněvem nad tím, co viděl jako opuštění svým vlastním otcem, Horus přijal nabídku ničivých sil. Ty pak uzdravily jeho mokvající ránu a daly mu moc warpu.

Horus

Vzdávaje se své přísahy Císaři, Horus vedl svou legii, nově přejmenovanou na Syny Hora, k uctívání falešných bohů v podobě Chaosu neděleného. Sám se pak začal snažit přimět mnoho ze svých bratrů primarchů ke službě Chaosu a u několika z nich se mu to podařilo, s využitím dávných křivd a svárů. Jako byl například Angron a jeho Požírači Světů, Fulgrim a Císařovy Děti, Mortarion a Stráž Smrti, kteří však byli prvními z mnoha a brzy je následovala velká část regimentů imperialní armády a několik titánských legií Adeptus Mechanicus, především Legio Mortis, později zkorumpovaná Nurglem. A chytrým tahem pak Vojevůdce odvelel Císařovy nejvěrnější legie daleko od blížícího se konfliktu. Guillimanovy Ultramariňáky na daleký východ proti smyšlenému orčímu Waaagh nebo Sanguiniovy Krvavé Anděly do podlé pasti na planetě Signus. Poté vyslal z Davinu zprávu všem tajným kacířským kultům, podňecuje je k otevřeným povstáním.

Magnus Rudý se svou vizí budoucnosti a přicházející války se domníval, že získal ospravedlnění pro svá zakázaná studia. Magnus se pak pokoušel varovat Císaře před blížící se zradou jeho nejmilejšího syna opět pomocí svého čarodějnictví. S vědomím toho, že si musí co nejrychleji pospíšit, jako akt zoufalství i ospravedlnění použil magii k poslání zprávy Císaři. Psychicky se vynutil cestu do sítě a po dlouhém hledání našel portál Terry, který byl součástí komplexu Zlatého trůnu.

Nic netušící o Zlatém trůnu nebo práci na něm, si vnutil cestu do laboratoře. Následná výbušná síla jeho psychického vstupu zničila komplikované a složité práce na Trůnu, zabila tisíce technokněží a odkryla Terru a Císařský palác warpu. Stejně tak zničila psychické odstínění a fyzické bariéry portálu Zlatého trůnu. Jak si Magnus vnutil vstup do sítě, zanechal po sobě cestu, kterou využilo nesčetné množství stvoření warpu a mnohem horších stvůr. Jak se jim ale podařilo zorientovat se v labyrintu sítě a vtrhnout na Terru v současnosti, není ale známo.

Císař odmítl uvěřit zradě svého nejoblíbenějšího a nejdůvěryhodnějšího syna a místo toho pln hněvu mylně označil Magnuse i jeho legii, která dlouho trpěla mutacemi kvůli nestabilitě genoštěpu, za zrádce. Odsoudil Magnusovo obvinění bratra primarchy jako kacířské a jeho konání jako důkaz té nejhorší věrolomnosti. Obsah Magnusova varování byl zcela ignorován. Říká se, že Císař přerušil duševní spojení s takovou silou, že psychické runy po celém Paláci sršely blesky a tříštily se. Císař nařídil Lemanu Russovi, největšímu odpůrci Magnuse, mobilizovat jeho Hvězdné Vlky a lovce čarodějnic známé jako mlčenlivé sestry a dovést Magnuse v řetězech zpět na Terru za porušení nařízení Nikaeského sněmu.

Zatímco byl na cestě k Prosperu, domovskému světu legie Tisíce synů, Vojevůdce přesvědčil Russa, který neustále odsuzoval Magnusovo využívání psychických sil, aby zahájil plný útok na Prospero, i když Magnus, odvolávaje svou flotilu, byl plně připraven přijmout Císařův trest poté, co si uvědomil, že byl zmanipulován subjekty nazývajícími Immaterium svým domovem. A tak započala první bitva z mnoha dalších. Hvězdní Vlci plní divokosti a odhodlanosti dorazili k Prosperu s jediným cílem. Zničit ho.

Falešní bohové

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.