Vindicare assassini

Vindicare je pravděpodobně nejflexibilnějším ze všech imperiálních assassinů. Dlouhý dostřel jeho Exitus pušky a schopnost vybírat si cíl neponechá na bojišti bezpečným prakticky žádné místo. Připočtete ještě výbavu umožňující Vindicarovi prohlédnout soupeřův úkryt a sám zůstat schován a máte mistra odstřelovače, který dokáže vnést do armády protivníka zmatek, jaký v bitvě bývá fatální.

Vindicarští assassini se specializují na pomstu a zabíjení z odplaty. Využívají speciálně konstruované dalekonosné odstřelovací pušky Exitus. Assassini Vindicaru, díky své extra vysoké odbornosti, přináší svými kulkami Císařovým nepřátelům nechvalně slavnou smrt. Je známo, že na svůj cíl čekají ukrytí na jediném místě i několik týdnů. Mnoho rebelií už skončilo jediným perfektním výstřelem z jejich pušky. Dokonale se v nich spojují vynikající střelecké schopnosti a nekonečná trpělivost. Úkolem assassinů Vindicare je zaměřit a odstranit kolaborujícího velitele, čímž rozsévají strach a chaos. Ne zřídka zabíjí při slavnostních příležitostech, jako jsou přehlídky či projevy k lidu.

Jejich primární zbraní jsou pušky Exitus. Pro tyto zbraně existuje mnoho druhů munice, takže jsou efektivní proti jednotlivcům mezi zástupy nepřátel, obrovským bestiím i proti vozidlům. Jako sekundární zbraň používají pistole Exitus. Jde o ruční zbraně s krátkým dostřelem, určené pro situace, kdy není možné použít odstřelovací pušku. Pistole Exitus jsou mnohem silnější než většina pistolí používaných v Impériu.

 

Vybavení: 

Odstřelovačka Exitus je přesná puška, která standardně používá náboj Hellfire. Tato munice s vysokou penetrací lehce pronikne i terminátorskou zbrojí. Kromě toho mohou být použity, je-li to zapotřebí, i speciální typy munice.

 

Druhy munice:

Shieldbreaker

Turbo-Penetrator

Hellfire

Acid

Turbo-Penetrator je speciální patrona pro pušku Exitus. Vyznačuje se extrémně vysokým průrazným účinkem a je většinou používaná k zastavení tanků nebo k odstranění mnohých těžce obrněných nepřátel říše. Projektil může snadno proniknout obrněnou jednotkou, v průměrně chráněném tanku zabít posádku nebo zničit důležitý systém. Technologie pro výrobu těchto střel je přísně tajná. Kromě toho, patrony jsou velmi drahé a složité na výrobu. Proto má většinou assassinů Vindicare na misi k dispozici jen jednu z těchto střel. 

Označení Shieldbreaker náleží speciálně vyráběné patroně pro pušku Exitus. Používá se proti cíli, který kromě zbroje využívá pro svou ochranu i silové pole. Pro tento případ je Shieldbreaker standardní patronou, ve které je zabudováno zařízení, díky němuž projektil vstoupí do warpu. To mu umožňuje, krátce před nárazem do silového pole, přejít do warpového prostoru a následně se vrátit až za silovou stěnou štítu, čímž je štít překonán a cíl zasažen. Díky použité warpové technologii je projektil rovněž schopný překonat i psychické štíty, které využívají někteří tyranidi. Zároveň je však bohužel díky této technologii produkce tak obtížná, že jednotlivý Vindicare má opět k dispozici na celou dobu své mise pouze jednu jedinou patronu. 

Patrona Acid je speciální munice pro pušky Exitus. Skládá se z dutého těla naplněného silnou biologickou kyselinou. Patrona vybuchne při dopadu na cíl, kyselina rozežírá v nejkratší možné době zbroj, pokud existuje, a pak skutečný cíl. Navíc, kyselina je ke své korozivnosti také vysoce toxickou. To razantně zvyšuje účinek střely a usnadňuje odstranění cíle. Patrona je založena na biokyselině, která je vyráběna z tyranidích spór. Zatím je známo velice málo o mechanismech syntézy této kyseliny. Její výroba je spojena s mnoha pokusy (včetně rizik), což je důvod, proč je patrona Acid nadále velmi vzácnou.

 

Assassin VindicareExitus pistole je sekundární zbraň darovaná vrahům Vindicare.

Zbraň je artefaktem z Temného věku technologie. Přesné fungování je samo o sobě technoadeptům z Marsu stále neznámým. Princip funkce je založen na elektromagnetickém zrychlení projektilu, ale tím poznatky Adeptus končí. Jen známo jen to, že patrony Hellfire, ultrarychlé střely, jsou schopny proniknout terminátorskou zbrojí bez větších problémů.

Mezi další vybavení patří i takzvaná pátrací maska, která umožňuje nalézt cíl i za temné noci pomocí vyhledávače tepelné energie či skrytý za překážkou. Obsahuje tekutiny a potraviny v koncentrované formě, díky čemuž vrazi podnikají dlouhé mise a mohou mnoho dní trpělivě čekat na svůj cíl. Kromě toho jsou v masce zabudovány širokopásmové komunikátory pro monitorování komunikace nepřátelského rádiového vysílání. Dále je používán i speciálně konstruovaný neviditelný oblek, který je ošetřen vrstvou chemické látky, která způsobuje chameleonický efekt, čímž skrývá pohyb vraha všem v okolí, což je nejvyšším požadavkem odstřelovače.

 

Exitus Acta Probat: účel světí prostředky.

Dictatus Vindicare

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.