Hierarchie Šedých Rytířů

Hierarchie Šedých Rytířů je, stejně jaku u Hvězdných Vlků či Černých Templářů, velmi odlišná od codexem se držících kapitul. Největším rozdílem je, že Šedí Rytíři nemají obecně uznávaného pána kapituly.

Bitevní bratr: Obyčejný Šedý Rytíř. Vybavený nejenom slavným oblekem Aegis, ale i standardní výzbroji Šedých Rytířů obsahující na zápěstí přidělaný Storm Bolter perfektní kvality a silovou zbraň Nemesis. Tato zbraň je pro každého majítele unikátní, protože byla nastavena na jeho vlastní psychický signál. Může mít tvar halapartny, meče, sekery, kladiva, palcátu, kyje, kosy nebo dokonce kropáče. Nově přijatí bitevní bratři jsou zařazeni do jednotek vedených justicarem a s časem vylepšují své schopnosti vedení, válečnictví, psychické síly a (ne)ozbrojeného boje. Při prokázání nadprůměrných schopností v jedné z těchto oblastí jsou posláni do pozic útočných teleportů, těžkých jednotek Očišťovačů nebo se také stanou justicary, aby sami vedli nové skupiny rekrutů.

Jednotka Šedých Rytířů

Justicar: Justicaři jsou velitelé nejnovějších rekrutů Šedých Rytířů - ačkoli je třeba poznamenat, že takoví rekruti bojují s Císařovými nepřáteli třeba i více než století. Tato pozice je prvním krokem na cestě stát se velkým mistrem. Justicaři také vedou jednotky terminátorů Šedých Rytířů, ačkoli tito velitelé se obvykle považují za bratry kapitány.

Terminátor: Stejně jako u všech kapitul vesmírných mariňáků, bitevní bratři nosící zbroj terminátorů jsou elitou Šedých Rytířů. Navíc k vlastnictví větší zbroje používají aktivně svých psychickým sil, aby čelili pasivitě v soubojích. Mají také na výběr stejně zbraní jako jejich bitevní bratři - incineratory (spalovače) a psycannony (ačkoli tyto jsou umístěny na zápěstí a ne obouruční), ale někteří výjimečně silní mariňáci mohou mít silová kladiva Nemesis a Storm štíty.

Bratr-kapitán: Obvykle vůdce jednotky terminátorů Šedých Rytířů, ale může být i velitelem sil. Jako jeho bratři má pro boj silovou zbraň Nemesis a také značné psychické síly.

Velký mistr: Nejvyšší hodnost dosažitelná Šedým Rytířem, velký mistr je - díky cti své pozice - členem Vnitřní konkláve Inkvizice. Mistr zabíječ démonů, velký mistr vždy nosí zbroj terminátorů, v boji je vybaven silovou zbraň a je také mocný psyker. Jen pár démonů, pokud vůbec, se může postavit velkému mistrovi a přežít. Smrt takového mocného ochránce Císaře je vždy Šedými Rytíři a Ordo Malleus oplakávána - ačkoli se o tom žádný obyčejný člověk nikdy nedoví. S ohledem na zkušenosti a pobité nepřátele, potřebné, aby se stal takovým válečníkem, jsou velcí mistři obvykle pradávní, tisíciletí staří mariňáci.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.