Guild

"Nechápu, proč lidí nevidí, že boj o nadvládu pozemšťanů nad Malifaux je nejlepší pro všechny. Činíme to všechno pro vyšší dobro. Lidé nás tu chtějí, jsou jen vystrašení říci to nahlas, že mají strach a potřebují naši ochranu." - Abner Mathiesen, prefekt vládce Guildy.

Nino OrtegaNemylte se, Guilda existuje pouze z jediného a pro jediný důvod. Jsou zde řeči o spravedlnosti a míru, ale to jsou jen vedlejší záležitosti, vedlejší produkty jejího hlavního zájmu. Guilda existuje, aby nad čímkoli jiným udržovala produkci Soulstounů Malifaux. Obyvatelé podřízení právu Guildy tak činí, protože jim nabízí určité množství ochrany, ale nikdo není jakkoli překvapen způsobem, jakým nad městem a jeho zdroji uplatňují svou držbu.

Po tisíce let byli kouzelníci utajovanou a vzdělanou skupinou. Jejich zájmy byly vedeny hledáním vědění, experimenty a kouzelnými rituály. Jen zřídka se jejich zájem zaobíral společenskými či politickými tématy, krom těch případů, kdy se tyto záležitosti dotýkaly jejich soukromých zájmů. V takových dobách se tito kouzelníci shromažďovali k ochraně svých sdílených zájmů a působili svou kouzelnou mocí proti národům smrtelníků ve světě.

Historicky zde existují důkazy o takovýchto kabalách a rovněž se často objevují v obrovském rozsahu konspiračních teorií. Mají mnohá jména, a zatímco jsou některá pravdivá, zbylá jsou vymyšlená. Existence a aktivity templářských rytířů, Iluminátů, kultu Seta a celého houfu kovenů a společenství byly probírány po staletí. Ovšem není žádného sporu o Guildě. Ta je reálná. V historii lidí nebylo většího objevu než Malifaux a jeho Soulstounů a v jejich produkci není žádného prostoru pro změkčilost.

Neschopní posílit své sevření tohoto neocenitelného zdroje, zaklínači, mágové a kouzelníci světa se spojili, aby zahájili spolupráci. Pracovali rychle, aby v Malifaux zavedli Guildu. Tato organizace měla ustavit řád a pořádek v chaosu a násilí Malifaux. Krom toho měla zajistit, že se Trhlina znovu neuzavře a že dodávky Soulstounů nebudou nikdy znovu ohroženy. Pod přísnou autoritou Guildy v ruinách Malifaux znovu vyrostlo město.

Papa LocoDnes Guilda existuje jako z velké části samo regulující se těleso na hranicích příliš vzdálených od vměšujících se rukou kouzelníků, které ji stvořily. Její hlavní povinností zůstávají Soulstony a vynucování práva, které umožňuje jejich produkci. Byly vytvořeny specializované odnože v zájmu boje s unikátními nebezpečími Malifaux.

Hlavní mezi těmito hrozbami jsou děsiví Neverborn. Tak horlivá je Guilda ve vymycování hrozby Neverborn, že téměř každý může být přijat za lovce Neverborn. Práce se pojí s celkem vysokou mírou ztrát, neboť mnozí z delegovaných selžou už ve svém prvním setkání s těmito tvory. Jsou zde nicméně tací, kteří v této roli vynikají, zvláště pak rodina Ortegů, které jsou přičítány tucty zabitých monster.

Magie přirozená k Malifaux, nekromancie, se ukázala být pro Guildu obtížnou záležitostí k uhlídání. Praktikování nekromancie umožňuje kriminálníkům konat přes zástupce, své znovuoživené poskoky konající na jejich místě. To často činí obtížným určit pachatele zločinu. Maršálové smrti jsou divizí Guildy zodpovědnou za lov těchto zločinců a jsou zasmušilými, stoickými tvářemi konečné smrti.

Lovec čarodějnic SamaelZatímco je úsilí maršálů smrti a lovců Neverborn obyvateli Malifaux oceňováno takřka jednohlasně, lovci čarodějnic přestavují nedůvěru Guildy v lidi, o kterých tvrdí, že je chrání. Běžný člověk, nyní posílený bohatými energiemi Malifaux, znamená pro vládce Guildy neznámé nebezpečí. Označovaní jako Arcanisté, ty osoby, které používají magii neznámou a netestovanou pradávnými školami magie na Zemi, jsou zvláště pak Guildou zavrhováni. Netrénované, nedisciplinované, tyto tulácké elementy jsou stejně tak velkým nebezpečím pro sebe, jako jsou pro celou populaci, a mnozí Arcanisté se brzy po objevení svých nových nadání vrhnou do zločinu. Žádný občan neunikne bedlivému oku lovce čarodějnic a z pohledu Guildy je lepší seknout hluboko při odstranění tohoto nádoru, než jej nechat šířit.

Společně tyto orgány vynucují fašistickou vládu Guildy a zajišťují poslušnost obyvatelstva. Soulstouny proudí z dolů prostřednictvím unavených rukou populace, ale je to Guilda a její mecenáši, kdo si užívá bohatství Malifaux. Je pravdou, že občané Malifaux pravděpodobně nezapomenou.

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.