Bitva o světový stroj

Světový stroj byl obrovským necronským plavidlem velikosti menší planety, který způsobil rozsáhlé škody Impériu, než byl za oběti celé jedné kapituly vesmírných mariňáků v M41 zničen.

V roce 912.M41 byl v převratu svržen necroní pán hrobkového světa Borsis jiným necronem, který si přál rozšířit svou říši. Následně byly zažehnuty dlouho spící motory tohoto vlastního pohybu schopného světa, světového stroje. Ten se bez varování objevil v roce 926.M41 v imperiálním subsektoru Vidar, kde stroj rychle očistil zemědělské světy Gaios Prime a Gaios Tertio od života svými výkonnými gaussovými projektory.

Imperiální odvetná síla zahrnovala celou flotilu sektoru a části patnácti kapitul vesmírných mariňáků, včetně Krvavých Andělů, Ultramariňáků, Astrálních Rytířů, Uchvatitelů a Kapituly Aurora. Ale štíty světového stroje byly odolné vůči jakékoliv zbrani, které proti nim mohlo impérium nasadit, a zabraňovaly jakémukoli přímému útoku, odpuzujíce výsadkové moduly a stejně jako naloďovací torpéda a beznadějně přesměrovávaje teleportační paprsky. Poté, co byla celá dvě družstva terminátorů ztracena ve snaze teleportovat se skrze štíty, byly další pokusy zakázány. Mezitím zbraňové systémy plavidla způsobily mezi imperiálními silami zmatek, ničíce nebo ochromujíce nespočet lodí, a vzaly si na svědomí miliony obětí.

Necroni proti vesmírným mariňákům

Bylo to jen díky oběti celé kapituly Astrálních Rytířů, která umožnila, aby bylo obrovské hvězdné plavidlo zničeno. Hazarduje, kapitulní pán Artor Amhrad navedl svou bitevní bárku Tempestus na kolizní kurz s nepřítelem. Zatímco konvenčním zbraním se nepodařilo prorazit štíty obrovského plavidla, adamantiové špici na přídi se to povedlo a celá kapitula byla nasazena na povrch plavidla pomocí výsadkových modulů.

Uvnitř Světového stroje byly desítky tisíc necroních válečníků proti útočícím sedmiseti sedmdesáti dvěma vesmírným mariňákům. Bitva napříč plavidlem trvala více jak sto hodin, Astartes na své cestě metodicky ničili každý flux generátor, zbraňovou kovárnu a velitelský uzel, ke kterému se jim podařilo probít.

Ke konci už jen sám pán Amhrad a pět dalších mariňáků zůstalo naživu, jak si probojovávali cestu do centrální velitelské hrobky. Poslední akt vznešeného Amhrada bylo odpálení melta bomb uvnitř hrobky, přetěžuje již tak přetěžované kontrolní uzly. Štíty plavidla padly a mnoho ze zbraňových systémů rovněž. S monstrem konečně zranitelným, zbývající imperiální lodě zaútočily vším, co měly, trhaje nepřítele na kusy několika salvami cyklónových torpéd.

Následně Adeptus Mechanicus prohledalo pozůstatky světového stroje pro užitečné technologie, zatímco na návrh kapitána Aphaela z Krvavých Andělů Ultramariňáci zachránili vrak lodi Tempestus a umístili ji na Safehold, poslední planetu očištěnou tímto cizáckým plavidlem, jako památku. Uvnitř vraku byl vystavěn imperiální oltář, který obsahoval sochy sedmiseti sedmdesáti dvou Astrálních Rytířů. Ačkoli Safehold zůstal až na mrchožrouty bez života a opuštěn, svatyni nadále střeží dobrovolníci z tuctu kapitul, které bojovaly po boku Astrálních Rytířů.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.