Blokáda Lazaru

Necronský cryptek Orikan Věštec předpověděl zničení imperiálních loděnic na planetě Helios IV orčím Waaagh! Válečného bosse Skullkraka. Díky rozmarům warpu se tomu tak ovšem nestalo a do bojů zasáhla čtvrtá kompanie kapituly Stříbrných Lebek a zcela orky porazila.

Aby napravil svou chybnou předpověď, Orikan cestoval o několik týdnů nazpět v čase a se svou armádou necronů překvapil čtvrtou kompanii vesmírných mariňáků a zničil ji. Tak byly loděnice Heliosu IV orky zničeny, ale tím vznikly jen další problémy.

Necroni

V roce 857.M41 pět kapitul vesmírných mariňáků včetně Smrtících Přízraků, Vyjících Gryfů a Stříbrných Lebek zahájilo blokádu systému Lazar s cílem očistit tuto planetu od necronů v pomstě za utrpěné ztráty čtvrté kompanie Stříbrných Lebek. Vesmírní mariňáci přemohli a zničili hlavní hrobkový svět, ale vedlejší základny po celém systému se náhle probraly k životu. Spíše než aby ustoupili, Stříbrné Lebky se ponořily do vyčerpávajícího tažení.

V roce 859.M41 dorazil do oblasti Anrakyr Cestovatel a okamžitě připojil své síly k necronské obraně. Vývoj celé války se otočil v bitvě u Hrůzohory, když Anrakyrovi pyrrhianští věční v čele útoku přemohli bitevní bárku Stříbrných Lebek, Stříbrné kladivo.

Anrakyr převzal kontrolu nad stále ještě fungujícími lodními zbraněmi a v plné síle svého vzteku je obrátil proti jejím předchozím vlastníkům. Stříbrné Lebky utrpěli těžké ztráty – pán jejich kapituly byl zabit a jejich síly byly uvrženy ve zmatek. Vesmírní mariňáci pak byli nuceni zanechat své blokády systému, přičemž velmi dbali, aby se informace o jejich porážce nerozšířila.

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.