Říční trolové

Trolové jsou velká a nechutná stvoření, což jsou dvě vlastnosti, které značí, že přesně zapadají do hord armády orků a goblinů. U goblinů, dokonce i u snotlingů, jsou vztahy s orky celkem jasné, takže je jednoduché pochopit, proč tito tíhnou k tomu, aby se spojovali dohromady. Nicméně už ne tak jasné je, proč mezi verbeží zelenokožců lze často nalézt troly. Nejpravděpodobněji je tomu proto, že jsou jednoduše přitahováni hnijícími mršinami, kostmi a odpadky.

Říční trol

Říční trolové jsou nepřekvapivě obyvately mokřin, řek a brodů, které se nalézají ve Starém světě. Říční trolové se už dlouho vyhýbají dobře hlídaným a často používaným vodním cestám, které dominují Říši a Bretonii, ale stále mohou být k nalezení v opuštěnějších oblastech. Jsou přitahováni k dlouho neudržovaným mostům, pod nimiž často nacházejí úkryt, kde číhají na cokoliv, co by mohli sníst, když se to pokouší o přechod.

Ačkoli trolové postrádají mentální schopnosti, bylo by chybou zaměňovat hloupost za ovladatelnost, protože ovladatelní rozhodně nejsou. Trolové jakéhokoli druhu jsou monstrózními tvory a nenasytnými predátory, kteří myslí jen na to, co dalšího naplní jejich žaludky. Mohou to být ryby chycené v zapáchajících vodách řeky i plně ozbrojený voják Říše. Trolovi je to jedno, protože mu všechno chutná stejně.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.