Druhá válka o Armageddon I.

Orčí útokÚlový svět Armageddon, hlavní svět sektoru Armageddon, leží 10 000 světelných let od Terry směrem na galaktický severovýchod. Je to pulzující uzel ve středu navigačních kanálů armageddonského sektoru a tisíce jeho zbrojáren dodávají zbraně regimentům imperiální gardy vzdáleným až několik tisíc světelných let.

Ztráta Armageddonu by dala vzniknout vážné hrozbě moci Impéria v této části galaxie, jak už ukázala obrovská invaze Chaosu v polovině 41. milénia. Ačkoli už se titánská bitva dávno propadla do historie, méně dávné konflitky ukazují, jak zranitelná je zdejší imperiální nadvláda.

V roce 941.M41 zaútočil orčí vojevůdce Ghazghkull Mag Uruk Thraka v čele obrovského orčího Waaagh na Armageddon. V té době byl Armageddon pod vedením vladaře Hermana von Straba, který byl kdysi označen princepsem prime Kurtizem Mannheimem z legie titánů Železných Lebek jako "největší plýtvání masem a kostmi zrozené za posledních pět set let." Byla to Strabova úplná absence přípravy, co přišlo Impérium tak draho. Dokonce i ve chvíli, kdy byl v armageddonském sektoru zahlédnut obrovský hulk, von Strab neudělal nic k prošetření tohoto faktu, dokonce ani neoznámil jeho objevení jiným imperiálním autoritám. Když orci vtrhli na západní kontinent Armageddonu Prime, vyslal von Strab své planetární obranné regimenty po částech, a tak byly téměř ihned smeteny nepředstavitelnou přesilou orčích armád. Armageddon Prime rychle kapituloval a jeho přívodní potrubí bylo napadeno a orčí válečníci zaútočili z tunelů jeho úlů. Byl to komisař Yarrick, kdo přikázal astropatům vyslat žádost o pomoc, což mu vyneslo von Strabův hněv a následný exil v úlu Hades. Nicméně byl to právě tento krok, co zachránilo Armageddon před Ghazghkullem.

Von Strab nebyl ztrátou Armageddonu Prime nijak znepokojen, protože se domníval, že orci nikdy nebudou schopni překonat hustou džungli, která je oddělovala od Armaggedonu Secundus. Mýlil se. Ghazghkullovy síly vyrazily z pralesů a pustily se do dobývání, překročily řeky Stygies a Diabolus a vyrazily k úlům Armageddonu Secundus. Von Strab přikázal princepsi Mannheimovi, aby vedl titány do bitvy proti orčím armádám, bez podpory dalších sil. Ačkoli způsobila strašlivé ztráty, Legio Metallica byla téměř vyhlazena početnými orčími Garganty, kterým čelila. Po celé oblasti byly imperiální síly vrženy ve zmatku zpět.

Boj s orkyOrci se valili dál a uprostřed období bouřek zaútočili na úl Infernus. Uprchlíci počítající se na desítky tisíc vyrazili přes nehostinné popelové duny a umírali vystaveni tvrdému prostředí nebo jako kořist členů orčího Kultu Rychlosti, který je neustále v jejich útěku pronásledoval. Když se orci přesunuli dále na jih, rozdělili se při útoku na úly Hades a Helsreach. Když orci oblehli ohromná města, vypustil von Strab svou tajnou zbraň - obrovské zásoby virových bomb ze své osobní zbrojnice. Nicméně, pradávné nástroje nefungovaly tak dobře a přestože si mezi orky vybraly těžké ztráty, bylo ztraceno i mnoho lidí, když se střely vymkly kontrole a zasáhly imperiální linie nebo explodovaly v táborech uprchlíků. V Helsreach upravené tankovací lodě vzaly na svou palubu ty, kteří nemohli dále bojovat a, jakmile poslední loď vzlétla, ti kteří zůstali, se smutně zapřísáhli bojovat do posledního. Sebevražedné týmy napadaly orčí tábory a odpalovaly podomácku vytvořené bomby, zatímco se dělníci z doků nechali zavařit do kabin svých jeřábů, odkud bojovali s obrovskými Garganty útočícími na město. Boj byl tvrdý, ale nakonec padl Helsrach do orčích rukou.

Ačkoli byla bitva o Armageddon tvrdá, byl to úl Hades, kde konflikt vstoupil do nové úrovně divokosti a nenávisti. Vedeni komisařem Yarrickem, obránci úlu Hades bojovali, jako by byli posedlí. Orci byli schopni jen mála proti takovému tuhému odporu, takže se sám Ghazghkull přidal k útoku a vedl z čela své jednotky. Vše bylo připraveno k největšímu boji myslí v celé válce. Po týdny zkoušel Ghazghkull každou strategii, kterou ho naučil Gork a Mork, používal bleskových útoků a lstí, útočil v mohutných vlnách a zkoušel ochromit úl bombardováním. Yarrick mu vše oplácel: vysílal sabotážní oddíly, aby ničily vojevůdcovi válečné stroje, vedl protiútoky na bok, když se orci pokoušeli dostat se přes barikády a uchyloval se k diverzním útokům, které ze zálohy napadaly orky. Když Ghazghkull shromáždil všechny své kommandos do obrovské infiltrační síly, Yarrick vytvořil jednotky z dobrovolníků, kteří kdysi byli pracovníky v labyrintu vzduchových a palivových potrubí úlu. Byla vybojována strašlivá bitva v temnotách mezi těmito zdrogovanými psychopaty a orčími kommandos. Říká se, že nakonec neunikl ani jeden živý člen kommandos.

Dokončení >

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.