Druhá válka o Armageddon II.

Komisař Yarrick v boji s orkyKdyž Yarrick a Ghazghkull bojovali o Hades, zbývající orčí kolony vyrazily na jih přímo k posledním ještě existujícím městům - Acheronu a Tartaru. V Acheronu, když orci zaútočili, se obránci rozhodli raději zemřít než ustoupit. Toto zapřísáhnutí bylo obdivuhodné, ale nakonec zbytečné. Orci byli roztrháni na kousky bouří bomb a zásahy gigantických kanónů, když se nebe zaplnilo obrysy Thunderhawků vesmírných mariňáků. Krvaví Andělé vedli posily a vojenští velitelé Armageddonu ignorovali von Straubovu autoritu, jen aby se mohli přidat pod Dantovo legendární velení. Von Strab byl uvězněn za své zločiny vůči Impériu, ačkoli později se mu podařilo utéct.

S příchodem Ultramariňáků, Salamandrů a Krvavých Andělů se misky vah začaly vychylovat na opačnou stranu. Továrny Acheronu a Tartaru chrlily zbraně a stroje po tisících, zatímco vesmírní mariňáci začali tlačit orky k ústoupu z jihu. Pokud by v té chvíli obrátil Ghaghkull svou pozornost na jih a provedl okamžité kroky proti tomuto náhlému protiútoku, Armageddon mohl stále padnout.

Nicméně obléhání úlu Hades se stalo něčím víc než pouhým vojenským cílem. Yarrickův nekompromisní odpor vyzíval Ghazghkullovy schopnosti a reputaci jako velitele - což byla výzva, kterou nemohl nechat bez povšimnutí. Orčí vojevůdce proto ke své armádě připojil každou dostupnou bojovou skupinu a s touto obrovskou silou zaútočil na úl Hades s nenávistí, kterou si orci rezervují pro své největší nepřátele. Navzdory tvrdému přídělovému systému byly zásoby v úlu téměř vyčerpány a s pohledem na masy orků připravující se na útok se Yarrick rozhodl, že město už nemůže dále udržet. Ti, kteří mohli být evakuáni, unikli v raketoplánech, přičemž riskovali nebezpečí orčí protiletecké palby a jejich stíhačů.

Orčí sílyVesmírní mariňáci dorazili příliš pozdě, aby zachránili Hades, zaútočili na orky až, když už si prorazili cestu dovnitř. Yarrick byl téměř zabit, ale jeho železná vůle mu zakázala podlehnout téměř smrtelným zraněním, která utrpěl. Zatímco byl osud úlu zpečetěn, odhalil Ghazghkull svou pravou lest. Spousty orčích posil se přiblížily ze západu a odpochodovaly k úlu Tartarus ležícím na jihu. Pokud by byl Tartarus dobyt, průmyslová síla jihu by se zhroutila a orci by si mohli jednoduše upevnit své pozice, zatímco by se imperiální armády přesouvaly ze severu.

Když orci napadli Tartarus a jejich čelní voj už vstupoval do ulic úlového města, Dante zareagoval. Přesunul své Krvavé Anděly zpět na lodě na orbitu, odkud vedl obrovský výsadkový útok do srdce orků. Ačkoli neskutečně přečísleni, dokázali Krvaví Andělé zabít každého orka, který se k nim jen přiblížil. Naplněni spravedlivou záští, pobili Krvaví Andělé téměř polovinu nepřátelské armády a mezi vojáky Impéria se rozneslo, že Ghazghkull sám padl, ačkoli se to později ukázalo mylným. Bez vedení a napadaní ze všech stran Císařovými silami, orci odmítli ustoupit. Někteří bojovali do smrti, jiní vklouzli do popelavých dun a nakonec si prorazili cestu džunglí mezi oběma kontinenty Armageddonu.

Jak je to u orků obvyklým, zelenokožci nikdy nebyli zcela vypuzeni z Armageddonu a pravděpodobně se tomu tak ani nestane. V hlubinách džungle a v ruinách zničených úlů pokračují v množení, jen aby byli loveni imperiálními zabijáckými týmy. Úl Hades zůstává stále v rozvalinách, ačkoli rekonstrukce úlů Tartaru a Infernus už začaly. Následky Druhé války o Armageddon jsou stále jasně viditelné.

< Začátek

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.