EOT: Bílé Jizvy

Prvním kontingentem Bílých Jizev, který dosáhl Cadianské brány, bylo bratrstvo Khajoga Khana, velitele známého vítězstvími na Armageddonu a tuctu dalších kampaní. Khajog vedl své síly proti hordám shromažďujícím se na Cadii - zahájil několik útoků typu udeř a uteč v rašelinných močálech.

Během krátké doby se Khajogovo bratrstvo stalo velkou hrozbou pro Abaddonovy plány, protože dokázalo útočit hluboko do nepřátelského území. Tak efektivní byly jejich akce, že se obléhání Kasrů Myraq, Soliq a Rantik rozpadla, když byly síly Chaosu rozptýleny, při pokusu dohonit a bojovat s nepolapitelnými Bílými Jizvami.

Snad právě toho, že účinky Khajogových útoků byly tak strašlivé, přikázal sám Abaddon, aby bylo bratrstvo zcela zničeno. Věděl, že se bude snažit napadat jeho rozptýlené síly v malých skupinkách, a tak pro něj bude nemožné čelit plnohodnotné odpovědi na své přepady. Ničitel proto shromáždil první kompanii Černé Legie, stejně jako nespočetné hordy mutantů, zrádců a kultistů, a zahájil svůj lov.

Bylo to díky věštbám Abaddonova nejzkušenějšího rádce, čaroděje Zaraphistona, jak byl Khajog nalezen. Khajog netušil, že jsou jeho síly sledovány Zaraphistonem, a proto zahájil nájezd na konvoj s otroky východně od Jezera Teroru, jen aby zjistil, že kolona není tvořena imperiálními zajatci, ale Abaddonovými vyvolenými. První vlna jezdců Bílých Jizev zaútočila na konvoj, aby odhalila, že hledí přímo do hlavní zbraní Černé Legie. Čtyři jednotky motorkářů zjistily, že mají jen velmi malou šanci postavit se takovému nepříteli, přesto však pokračovaly v útoku, rozhodnuté vykoupit čas pro ostatní válečníky bratrstva, aby se přeskupili. Bojovníci první vlny neprodali své životy zadarmo a Khajog mezitím přikázal svým mužům ustoupit, rozhodnut, že se vrátí v čase své volby, aby pomstil smrt svých bratrů.

Ale Khajog nedostal šanci vybrat si svůj další boj s nepřítelem, protože když jeho bratrstvo uniklo do močálů, zjistil, že každá cesta je odříznuta silami chaosu. V té chvíli si Khajog uvědomil, že utéct tváří v tvář nepříteli by byla urážka cti kapituly, což vyústilo v poslední hrdinský boj na základě u pylonu poblíž břehů Caducadeského moře.

S pylonem v zádech a s hromadícími se hordami Chaosu vepředu se Khajogovi válečníci rozhodli bránit se podle pradávných tradic svého domovského světa, zahájením sebevražedného výpadu proti nepříteli. Šedesát Bílých Jizev se vyřítilo proti hordě nejméně padesátkrát početnější, Khajog Khan v jejich čele řval bojový pokřik kapituly.

Jak se bratrstvo probojovávalo skrz řady hordy, jeho válečníci byli strháváni ze sedel, jeden po druhém padali kvůli pouhému počtu nepřátel. Khajog řídil svou motorku skrz moře zmutovaných těl, drápů a chapadel, snažících se zastavit ho na každém metru jeho cesty. Khajog Khan byl posledním z bratrstva, který padl toho dne a věštci bouří Bílých Jizev tvrdí, že jeho duch setrvává v močálech, nedobrovolně omezený ve snaze vrátit se na domovský svět kapituly, dokud není provedena pomsta na těch, kteří způsobili jeho smrt.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.