EOT: Ultramariňáci

Mariňák kapituly UltramariňákůO deset tisíc let dříve, jako následek Horovy Hereze, Roboute Guilliman, primarcha Ultramariňáků nařídil, že jeho kapitula má být vždy připravena postavit se zrádcům, kteří uprchli do Oka Teroru, kdyby se ještě někdy vrátili, aby zamořili Impérium. Ultramariňáci se neúčastnili bitvy o Císařský palác, protože bojovali na druhé straně galaxie a Guilliman se zapřísáhl, že jeho kapitula už nikdy nezjistí, že na takovou hrozbu nemůže odpovědět.

Řešení bylo v zajištění nepřetržité přítomnosti v blízkosti Oka Teroru, udržováním Čestné stráže vytvořené ze samostatných jednotek z různých kompanií. V té době si ale závazky kapituly vyžádaly, aby ostatní kapituly - následníci Ultramariňáků z Druhého zakládání - také dodávaly jednotky.

Po posledních deset tisíc let udržovala tato stráž svou přítomnost u Cadianské brány, stále připravena postavit se spolu s dalšími kapitulami zde usazenými jakékoli černé křížové výpravě (kruzádě), která by ohrožovala opevnění Cadie. Na počátku 13. černé kruzády se tato armáda skládala téměř výhradně z jednotek Ultramariňáků, vedle kterých stálo množství oddílů od následovníků této kapituly. Čestná stráž se zúčastnila řady střetnutí, jmenovitě třeba obrany Narsine a Sarlaxských odvet, ve kterých propůjčila obraně Cadianské brány odvahu a čest Ultramariňáků a jejich příbuzných.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.