EOT: Železní Rytíři

Železní Rytíři si sami na několik desetiletí uložili kajícnou křížovou výpravu, bylo to v době, kdy Ničitelova Třináctá Černá kruzáda vyrazila proti obráncům Cadianské brány, a tato kapitula byla mezi prvními, které se v oblasti objevily jako pomoc.

První kompanie kapituly se brzy zapojila do vleklé obrany Amistel Majoris, kde posílila ochabující linie kapituly Vyjících Gryfů, kteří bojovali ve vyčerpávající zákopové vále proti neustálým útokům Morových mariňáků ze zrádcovské legie Stráže Smrti. Bitevní zóna se brzy stala morem zamořenou bažinou rozkládající těla obětí Morového boha, nasátými mokřady, kterými se obránci museli brodit, aby se svými nepřáteli mohli bojovat.

Nezdravá patina špíny se brzy usadila na kdysi se tak zářících modrošedých zbrojích Železných Rytířů a kaplani kompanie byli donuceni vést denní rituály očištění, aby udrželi zhoubný mor na uzdě. Kázání kaplanů postupně začala spojovat pokračující přítomnost v bitevní zóně jako šanci na případné vykoupení a prohlašovala, že svět padne pouze za cenu celé kapituly.

Ve třetím týdnu Černé kruzády byl už Amistel Majoris považován za dostatečně bezpečný, že část jeho obránců mohla být vyslána na posílení cadianského systému, který byl ve dnech po zničení Naděje svatého Josmana v zoufalé potřebě posil.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.