Jokaero

Jokaero jsou cizáckou rasou, zjevem podobnou lidoopům. Nikdo nikdy neshledal, zda jsou inteligentní rasou. Jsou zcela jistě schopni úžasných technologických a logických výkonů, přesto nemají jazyku, kultury nebo motivace vyšší než pro přežití. Specializují se na miniaturizační technologie - Jokaero jsou slavní pro vytváření miniaturizovaných zbraní známých jako digitální zbraně, z nichž některé slouží v rukou služebníků Impéria. Takové zbraně jsou však vzácné, neboť jen Jokaero mají schopnost je vyrábět.

Vypadají jako mohutná, rezatochlupatá lidoopí stvoření, podobná orangutanům, což ale nemusí znamenat příbuznost. Podobným způsobem jako orčí mekové mají i oni vrozenou, geneticky zabudovanou schopnost rozumět technologii, jsou schopni postavit prakticky cokoliv s využitím částí z už existujících strojů. Mají i podobné vrozené porozumění astrofyzice a jsou schopni vstoupit do proudů neviditelných sil pohybujících se galaxií, aby poháněli své lodě.

Jokaero ve službách Šedých Rytířů

S pár možnými výjimkami jejich porozumění překonává jakoukoli jinou známou rasu. Lodě, kterých Jokaero používají k překonávání vesmíru, jsou toho důkazem. Lodě Jokaero jsou unikátní svých vzhledem i způsobem pohybu, které pravděpodobně překonávají jakékoli jiné formy technologie cestování vesmírem. Jokaero putují galaxií ve velkých rodových skupinách, často přistávají na planetách, aby posbírali součástky na opravy svých lodí. Často se spojují, aby bojovali se společným nepřítelem, pokud o něco usilují, a bojují komplexně a s manévry. Pro své nájezdy si často vybírají osamělou stavbu, farmu nebo podobné nebráněné místo - a své útoky provádějí rychle a přesně. Je nemožné s Jokaero vyjednávat a dokonce dání jim toho, co chtějí, je složité, neboť jsou neschopni komunikace.

Jokaero staví jen věci, které potřebují ke svým okamžitým potřebám. Pokusy ovládat Jokaero a donutit je k výrobě technologie se vesměs setkaly s neuspěchem, neboť po svém zajetí tíhnou k vytváření věcí, pomocí kterých se pokouší uniknout svým věznitelům.

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.