Masakr na Isstvanu V

Na počátku Horovy Hereze měl Vojevůdce Horus na své straně viditelně jen tři primarchy, respektive jejich legie. Pod jeho velením byli jeho vlastní Synové Hora, přidal se Angron a jeho Požírači Světů, Fulgrim se svými Císařovými Dětmi a Mortarion a Stráž Smrti. Poté co se zbavil všech členů podezřelých z loajality na Isstvanu III, vybral si Isstvan V jako své velitelské stanoviště a připravoval smrtící past pro své rodné bratry a jejich legie.

Císař rozkázal vyslat proti němu celých sedm legií vesmírných mariňáků, mučen zradou svého nejdražšího syna. Co však nebylo Císaři lidstva známo, čtyři z vyslaných primarchů a jejich legie se už proti němu otočili, vytvořili pátou kolonu, která se rozhodla zaútočit na loajalisty v nejdůležitějším a nejrozhodnějším okamžiku...

Isstvan V

Zdálo se, že se straně loajalistů daří úvodní námořní operace. Imperiálnímu námořnictvu se podařilo dosáhnout orbitu Isstvanu V a legie přikročily k planetárnímu výsadku. První vlna byla pod celkovým vedením Ferra Mana a obsahovala jeho vlastní legii, Železné Ruce, se Salamandry vedenými Vulkanem a Havraní Gardou pod Coraxem. Přistání byl masakr. Horus byl informován o vybrané oblasti výsadku a jeho jednotky zaútočily na překvapené legie. Ferrus Manus napadl Fulgrima, jen aby zemřel jeho rukou. Loajalisté doufali v bezpečí svých bratří z druhé vlny.

Legie druhé vlny už nebyly nadále Císaři loajální. Vládci Noci Konrada Curze, Železní Válečníci Perturaba, Nositelé Slova Lorgara a Legie Alfa Alpharia padli na své netušící bratry a následovalo krveprolití široce známé jako Výsadkový masakr.

Věta samotného Vojevůdce může jednoduše shrnout celou bitvu: "Když útočí ruka zrádce, útočí se silou legie."

Po bitvě byla hlava Ferra Mana doručena Fulgrimem Horovi jako trofej.

Pouze několika loajálním vesmírným mariňákům, nesoucích genosemeno svých padlých bratří a táhnoucích těžce zraněného Coraxe, se podařilo uniknout. Loajální primarcha padl v bitvě, jiný byl těžce zraněn a třetí byl ztracen v akci. Vulkán byl pohřešován a jak se mu vlastně podařilo přežít a uniknout je nejasné. Byly to hrozné zprávy pro Císaře a Impérium.

Díky vývoji na Prosperu bude rebelie ještě rozšířena Magnusem Rudým a jeho legií, Tisíci Syny, služebníky Tzeentche. Horus měl devět legií vesmírných mariňáků a téměř zničil tři loajální. Cesta k Teře byla otevřena a následovaly další bitvy.

Urgallská proláklina

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.