Medusa: Zpráva o imperiální situaci 5

Vysláno: Astropat Tubal Cain
Obdrženo: Astropat Meridas
Cíl: Vrchní velení Medusy
Telepatický kanál: Terminus Rho
Dop: EdethorCommand/666791564263/CW
Autor: Autoučenec Lethurian


+++ Zpráva o situaci: Velení Edethoru

Úl Sybilla Tertius je v plamenech a ruinách, vzhledem k tomu, že je obvod Karusel téměř zničen. Vyhlásili jsme generální ústup z této oblasti, poté co minulý týden síly Chaosu a jejich cizáčtí spojenci vykonali své zhoubné dílo.

Zdá se, že bojová zóna Edethor nám v celé šířce vyklouzává z kontroly: Linie Mortis je odříznuta od našich hlavních sil na severu a já se obávám, že všechny jednotky operující na linii Mortis jsou nenávratně ztraceny. Všechny operace v tomto prostoru se z velké části zastavily.

 

Úl Sybilla Tertius, východní a západní obranné zóny

Zdá se, že síly cizáků a Chaosu, které rozdělily naše jednotky, byly úspěšné v narušení obrany úlu. Ministerstvo pravdy nad Karuselem bylo srovnáno se zemí a probíhá generální ústup z této vysoké pozice. Pouze v Chumlu byly naše síly úspěšné, díky tomu je celá tovární zóna zpět v imperiálních rukou a znovu vyrábí zbraně a střelivo.

Mimo úl se obranná zóna stala míchanicí nejistých obranných linií, jak cizáci, Chaos a oslabené imperiální regimenty způsobili velký zmatek. Samotné velení Edothoru je tlačeno jižně i západně a nyní je umístěno mezi Západní perimetr a linii Mortis, která se stále drží.

 

Správní obvod Charybdis

Velitelství Castalain, vámi ustanovené Vedení speciálních operací pro vše na hřebenu Charybdis a Karanténní zóně, informuje, že imperiální síly operující v horách byly napadeny a zdrženy opakovanými útoky démonických tvorů a vesmírných mariňáků Chaosu.

Další zájem si zaslouží zprávy o incidentech a pozorováních Necrontyr v této oblasti. Naše zpravodajská služba také naznačuje, že se Tau možná připravují evakuovat svoji pevnost na špici hory, rovněž byly zaznamenány velké energetické výboje v této oblasti.

 

Těžařský obvod Geryon

Následkem našich zdejších úspěchů v minulém týdnu jsme nedostali žádné zprávy od imperiálních jednotek operujících v těžarském obvodu Geryon nebo kdekoli okolo Ústí Edethoru. To velmi zajímá vedení Edethoru, avšak je to přisuzováno průlomům v hlavních oblastech Edethoru.

 

Západní Edafos Alpha

Techgarda Adeptus Mechanicus a legie titánů operující v této oblasti ohlašují ztrátu posvátného a památného Warhounda "Majestátní obhájce". Navzdory tomu však jednotky Imperiálních Pěstí ochránily a navrátily poškozený válečný stroj, který údajně padl do rukou orkských plenitelů.

Významné síly 134. cadianské těžké pěchoty vstoupily tento týden do Karanténní zóny, podporované částmi kapitul vesmírných mariňáků Hvězdných Vlků, Imperiálních Pěstí a Temných Andělů. Výsledky jsou smíšené a nepodařilo se nám zjistit přesný stupeň postupu, který byl učiněn. Nicméně, jednotky určené na dobytí cizáckého portálů, v tom pokračují.

Linie Mortis, jak už jsem naznačil, je roztříštěná a z velké části odříznutá od Velení Edethoru. Pouze malá část, nějakých 16 mil dlouhá, zůstává pod kontrolou přímého velení. Zprávy o inkvizičních vůdcích, přebírajících na sebe obranu ostatních sekcí, dává našim mužům naději, ale já se obávám, že úbytek střeliva a zásob si nakonec vybere svou daň. To znamená prohranou bitvu, ale nejeden doufá, že to vykoupí čas, aby byl dokončen náš rezervní plán uvnitř Sybilly Tertius.

 

Edafos severo-východ

S lítostí musím oznámit, že jsem ztratili spojení s plukovníkem Inglisem, z 57. pretoriánského, který vedl výpravu za znovuzískáním některých částí opuštěné linie Cithaeron. Jelikož jsou všechny komunikační linky východně od Sybilly Tertius strženy, můžeme si pouze přát, aby ofenzíva úspěšně pokračovala.

 

Západní Edafos Secundus

+++ Určení: Cizácké zamoření +++

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.