Pevnost Cadia

Cadianský vojákKaždý svět uvnitř Oka Teroru je světem démonickým, změněným a propleteným podle vrtoch bohů Chaosu a mocných démonických princů, kteří jim vládnou. Zrádcovské legie se přeskupily, přiživily svou nenávist a plánovaly den, kdy budou moci vykonat strašlivou pomstu na těch, kteří je porazili. Uvnitř Oka čas plyne různě. Ti samí zrádci, kteří bojovali na Teře stále bojují pro své monstrózní bohy. Bojují každý s každým, aby prokázali svou skvělost, a se silami Impéria, když warpové bouře utichnou na dost dlouho, aby jim umožnily vpadnout do imperiálního vesmíru. Sektory obklopující Oko Teroru jsou vysoce militarizované, aby odolaly těmto invazím, když přijdou, ale žádný není více než Cadia, pevnostní svět, který stojí v ústí jediné ze stabilních cest z Oka Teroru, Cadianské brány.

Cadia stojí vedle jediné spolehlivé cesty z a do Oka Teroru a je proto jedním z nejstrategičtějších živých světů v Impériu. Existují i jiné cesty z Oka, ale žádná není tak stabilní jako Cadianská brána a žádná síla jakékoli velikosti nemůže vyjít z Oka bez toho, aby nejprve neprošla skrz ni. Pravé důvody pro tuto klidnou oblast vesmíru nejsou jisté, ačkoli mnozí věří, že je to díky přítomnosti slavných cadianských majáků. Tyto záhadné černé monolity jsou roztroušeny po povrchu Cadie a jejich původ zůstává nevysvětlen od té doby, co byla Cadia poprvé osídlena lidmi.

Planeta CadiaCadia samotná je bezútěšná, nemilosrdná a větrem zmítaná planeta, kde pouze nejsilnější přežívají do dospělosti a disciplína je vyučována v nejranějším věku. Studený vítr vane přes široké rozdělené pláně, kde armády trénují s ostrým střelivem a každý den nevyužitý pro výcvik je dnem ztraceným. Každé město nebo kasr je pevností, s ulicemi a budovami navrženými s velkou péčí těmi nejlepšími vojenskými architekty. Každý Cadianec je vyučován ve schopnostech válečníka, tak brzy jak může chodit, a Cadianci jsou nejvyhledávanějšími mezi veliteli po celé galaxii. Taková planeta rodí statečné a tvrdé bojovníky a cadianské regimenty mají zaslouženou reputaci jak pro čest, tak bojového ducha. Od nejmladšího věku jsou Cadianci učeni rozkládat zbraň se zavřenýma očima a teorie taktiky je vyučována dříve než čtení a psaní. Jeden voják z deseti je dle svých schopností nebo úspěchů rekrutován do Vnitřní Gardy. Výsledkem toho je, že někteří z nejschopnějších cadianských vojáků tráví celou svou vojenskou službu na Cadii a vojáci cadianské planetární obrany patří mezi nejúspěšnější a nejzkušenější bojující lidi v Impériu.

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.