Squati

Squati jsou rasou malých, podsaditých a fyzicky zocelených nelidí, kteří byli adaptováni na těžké gravitační podmínky, které převládaly na světech, které osídlili poblíž centra Mléčné dráhy. Ze všech nelidských ras, se kterými se Impérium setkalo, právě squati nejvíce připomínají lidi. Squati byli potomci pradávných původních kolonistů světů okolo galaktického jádra. Tyto světy jsou jedněmi z nejstarších v galaxii, vytvořeny z hmoty v době, kdy struktura galaxie ještě nebyla ustálena. Squati byli skoro vyhlazeni invazí tyranidích úlových flotil, které pohltily jejich domovské světy v 41. tisíciletí, ačkoli někteří členové této rasy ještě slouží v imperiální gardě, doufaje v pomstu a nový počátek pro zbytky své rasy.

SquatPředchůdci squatů byli lidští kolonisté, kteří dosáhli minerálně bohatých světů s vysokou gravitací umístěných okolo galaktického jádra během úvodní expanze lidstva mimo Sluneční soustavu během Temného věku technologie, mnoho tisíciletí před objevením se Císaře lidstva a začátkem Věku Impéria. Kolonizace přišla v pravý okamžik, neboť zdroje staré Země byly těžce vyčerpány. Světy galaktického jádra byly bohaté na minerály, ale s ohledem na život to byly holé a pro existenci nevhodné planety. Byly pustými a temnými. Jejich gravitace byla silná, obvykle dvakrát či třikrát taková jako ta Země. Jejich atmosféry byly buď řídké či neexistující. A dokonce i ty, co ji měly, byly neustále stíhány smrtícími radiačními bouřemi způsobovanými černou dírou umístěnou v galaktickém jádru.

Jakmile byly osídleny, staly se tyto planety bohatými těžařskými světy. Kolonisté byli donuceni stát se soběstačnými už od takových základů jako je pěstování hydroponického jídla v podzemních prostorech. S ohledem na smrtící povahu povrchů těchto planet se kolonisté soustředili právě do podzemí. Během dlouhé izolace lidstva warpovými bouřemi během Věku sváru se squati geneticky adaptovali na své nové domovy, jak přirozeným vývojem, tak genetickými inženýrstvím, tak aby se lépe hodili svému prostředí, stali se tvrdšími, odolnějšími a fyzicky menšími s hustším skeletomuskulárním systémem, který má základ v lidském genomu. Mezi squaty se nacházeli jedni z nejlepších vědců a inženýrů historie, kteří zkoumali nejvyspělejší úrovně techniky a vědy bez zábran náboženství a rituálů, což je opakem na dogma založeném přístupu Adeptus Mechanicus, které se na Marsu vydalo po velmi odlišné cestě.

Někteří tvrdí, že opravdová historie squatů začala ve Věku sváru, když byly jejich světy odříznuty od Terry, ačkoli jejich opravdové počátky leží mnohem hlouběji, v Temném věku technologie či, jak jej squati nazývají, Věku zrození. Squati byli často v Impériu nazýváni vesmírnými trpaslíky či jen trpaslíky, s odkazem na jejich zjevnou podobnost s těmito mýtickými tvory severských legend. Ve válce squati využívali jednotek na motorkách, podporovaných těžkou dělostřeleckou palbou ze super-těžkých strojů.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.