Třetí válka o Armageddon I.

Od poslední doby...

Ghazghkull nebyl po své porážce v Druhé válce o Armageddon nečinným. Navrátivše se do své pevnosti - skupiny systémů kontrolovaných jeho silami v sektoru Golgotha - přišel s mistrovským plánem, který mu byl před lety vyjeven Gorkem a Morkem. Pokud Impérium udělalo po Druhé válce o Armageddon nějakou chybu, bylo to, že věřilo, že Ghazghkull je poražen. To bylo daleko od pravdy. Co orčí bohové odhalili Ghazghkullovi či spíše to, co tvrdil, že mu odhalili, bylo to, že pokud chcete zničit nějakého nepřítele, musíte ho nejprve poznat. Pro Ghazghkulla byla Druhá válka o Armageddon způsobem, jak dojít k poznání, kterak bude Impérium reagovat na rozsáhlou invazi a jak se s ní bude vypořádávat. Ve skutečnosti tak Ghazghkull svým bojem dělal jen o trochu víc, než jen testoval obranu Impéria.

Armageddonský systémV desetiletích, která následovala po válce, pokračoval Ghazghkull ve svém mistrovském plánu. Poté, co se naučil, co potřeboval o imperiální strategii, začal používat taktik, které považoval za ty, co povedou k porážce nepřátel. Jelikož na sebe nechtěl přitahovat pozornost, byly tyto experimenty prováděny v mnohem menším měřítku než invaze na Armageddon. Od 945.M41 do 959.M41 dostalo Impérium množství zpráv o malých nájezdech a útocích proti imperiálním základnám a stanovištím. Vedl je Ghazghkull Thraka osobně.

Poté, v roce 962.M41, byla zničena imperiální vojenská základna na Buca III střelami vyslanými z orčí základny skryté na asteroidu. Asteroid vstoupil do systému z hlubokého vesmíru a minul nedetekován všechny imperiální senzory, dokud nevypustil své smrtící střely na nic nečekající stanici. V 972.M41 byl zemědělský svět Chigon 17 přemožen obrovskou silou orků údajně pod Ghazghkullovým vedením. Navzdory tomu, že byla bránící se imperiální garda dobře vyzbrojena tanky a jinými stroji, byla poražena orky v dlouhé záškodnické válce, která ukázala na imperiální obranu jako na totálně neužitečnou. V 986.M41 byl ztracen imperiální bojový křižník Zářící cesta, spolu s jemu přidělenými doprovodnými plavidly, díky náhlému útoku orčích pirátů, opět vedených Ghazghkullem. Impérium se rozhodlo odpovědět silou, ale orci zmizeli předtím, než síly dorazily.

Nedávno se pak Ghazghkull spojil s orčím válečným pánem Nazdregem Ug Urdgrubem, aby provedl zvrácený útok na imperiální planetu Piscina IV. Orkové použili dříve neznámé teleportační zařízení, které jim umožnilo přesunout své jednotky přímo na planetu z hvězdného hulku umístěného daleko od planety. Imperiální posádka byla překvapená přemožena a jen přítomnost vesmírných mariňáků kapituly Temných Andělů zabránila Piscinu před získáním cizáckými hordami.

Nicméně tato druhá porážka měla pro Ghazghkulla jen malý význam, protože s kompletací a otestování jeho nové "tellyporty" byl konečně připraven poslat proti Impériu své kompletní síly. Spustit plán, který byl připravován padesát let, než konečně dozrál...

Pokračování >

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.