Třetí válka o Armageddon II.

Úvodní kroky

Armageddon Prime a SecundusMezi troskami Ghazghkullovy první invaze na Armageddon bylo v 948.M41 zahájeno rozsáhlé vyšetřování připravenosti a opevnění planety. Ve světle strategické hodnoty Armageddonu pro Impérium byly Adeptus Terra přikázány rozsáhlé práce na zabezpečení systému Armageddon před budoucími útoky. Námořní velitelství sektoru bylo přemístěno do systému Armageddon a námořní zařízení doků sv. Jowena bylo přestavěno a rozšířeno, aby mohlo obsluhovat veškeré třídy mezihvězdných lodí. Na vnějších okrajích byly umístěny tři stále obsazené monitorovací stanice, pojmenované po třech velkých hrdinech Druhé války o Armageddon - Mannheim, Dante a Yarrick. Opevnění umístěné na zemi i na orbitě bylo přestaveno a těžce posíleno, po systému byla rozmístěna minová pole a bylo přikázáno výrazné zvýšení počtů systémových lodí a kontrolních plavidel.

Na Armageddonu samotném byl zahájen dlouhý proces znovuvýstavby úlů zničených Ghazghkullovými hordami. Proces, který, navzdory obrovskému nasazení materiálních zdrojů a lidské síly, zůstal nedokončen i o padesát let později. Částečně to bylo díky zvýšenému počtu obranných regimentů, které byly v tomto období vytvořeny, ačkoli zároveň došlo i ke snížení povinných odvodů regimentů do imperiální gardy. K vládě nad planetou byla určena vojenská rada, skládající se z vysoko postavených zástupců imperiální gardy, námořnictva, Departmento Munitorum a Adeptus Mechanicus, Ecclesiarchie a guvernérů každého z hlavních úlů na Armageddonu.

Rada byla vedená generálem Kurovem z imperiální gardy, respektovaným veteránem křížové výpravy Bakkus. Od 949.M41 do 978.M41 koordinoval Kurov sérii xenocidních kampaní vedených v rovníkových džunglích mezi Armageddonem Primus a Secundus a na ledovém světě Chosin, aby bylo eliminováno orčí zamoření, které se zde šířilo následkem Ghazghkullovy invaze. Uplynulo padesát let a a Armageddon povstal z prachu, jeho opevnění zesílilo a bylo silnější než kdy předtím. Ale stále to nebylo dost.

Prvními známkami přicházející bouře byla série útoků na systémy obklopující Armageddon i další blízké světy. Nejprve blízký svět Minerva trpěl pleněním orčích pirátů, poté byl podobně napaden i zemědělský svět Ruis. V řádu měsíců, navzdory nejlepším snahám imperiálního námořnictva, bylo množství obchodních lodí, které dosáhly Armageddonu, sníženo na polovinu. Bylo to, jako by někdo věděl, že imperiální síly jsou vázány nutností strážit systém Armageddon a nejsou volné k hlídkám po sektoru, jak by bylo vhodné. Téměř přes noc se pirátské nájezdy změnily na útoky na hlídkové stanice a poté na napadání jen lehce bráněných kolonií a satelitů. Brzy začaly i plnohodnotné planetární invaze. Dva tucty imperiálních světů byly napadeny během malého časového období a astropati na Armageddonu i poté dostávali neustálé zprávy o ještě více orčích útocích. Každá konzultace Císařova Tarotu ukazovala krveprolití, destrukci a znovupovstání bestie. Šířily se zvěsti, že se Ghazghkull vrací, aby rozpoutal svou pomstu a brzy ani ten nejneústupnější byrokrat nemohl popírat, že orčí Waaagh! ohromných proporcí zaplavuje sektor Armageddon. Poté co bylo taktické uskupení Trajan prohlášeno za ztracené v bojích s orky v systému Desdena, vyslal generál Kurov žádost nejbližších regimentům imperiální gardy a kapitulám vesmírných mariňáků, aby se shromáždily k obraně Armageddonu.

< Začátek

Pokračování >

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.