Ullanorská křížová výprava

Ullanorská křížová výprava byla rozsáhlým útokem na říši orčího vládce Urrlaka Urruka během Velké křížové výpravy.

Zatímco zbylé legie vesmírných mariňáků, podporované nově vytvořenými regimenty imperiální gardy, byly pověřeny získáním vzdálenějších planet ullanorského systému, flotila Lunárních Vlků zamířila přímo k centrálnímu světu. Celá armáda byla rozsahem strašlivá - 100 000 vesmírných mariňáků, 8 milionů vojáků imperiální gardy, stovky lodí.

S využitím své oblíbené taktiky přímého útoku na nepřátelské velení vypustil Horus svou legii. Výsadkové moduly se snesly na zem okolo Urrlakovy pevnosti. Velké raketoplány rozmístily Land Raidery a Predatory a vesmírní mariňáci vyrazili proti opevnění. Poté, když stovky orků vyrazily do boje z hradeb na perimetru, se Horus a jeho oddíl terminátorů teleportovali přesně k patě velké centrální věže. Jak Lunární Vlci pobíjeli stráže, válečníci ze zdí se vrátili zpět, aby bránili Urrlaka. Horus nechal většinu z terminátorů, aby odrážela orky a sám vyrazil do věže jen s dalšími deseti mariňáky. Na vrcholu věže našli ve velké síni Urrlaka, se kterým bylo čtyřicet těch největších orků z jeho říše. Horus se vrhl přímo mezi ně a začal párat svalnatá zelená těla bleskovými spáry své bitevní zbroje. Terminátoři ho zblízka následovali. Pomalu ale jistě si prorazili cestu skrz stráž, až Horus čelil Urrlakovi samotnému. Orčí vládce byl postavou ohromný, ale jednoduše nebyl žádnou výzvou pro primarchu s jeho nadpřirozenými schopnostmi a silou. Poté co nepřítele porazil, zvedl Urrlakovo zraněné tělo, odnesl jej na střechu a odtud ho řvoucího hodil na bojiště, kde dopadlo daleko mezi orky, kteří stále bojovali v nižších patrech.

 Vlci Luny

Náhlý zánik jejich vůdce v silách zelenokožců rozpoutal paniku a nepřátelé začali před terminátory utíkat. Ale utíkající válečníci neměli kam uniknout, neboť vnější zdi už byly prolomeny útočícími Lunárními Vlky, a vše se změnilo v masakr. Zpět ve vládcově síni zjistil Horus, že všichni orci i terminátoři jsou mrtví, krom krví zalitého kapitána 1. kompanie, Abaddona, obklopeného rozsekanými a mrtvými těly.

Jak se zpráva o jeho smrti rozšířila, začala se Urrlakova říše rozpadat. Imperiální síly byly do roka schopné zničit nebo vyhnat zbývající orky z tohoto kvadrantu (Lunární Vlci přirozeně tvrdili, že osvobodili více světů než ostatní). Nedlouho poté byl slaven velký triumf jako projev uznání za Ullanorskou křížovou výpravu. Při té příležitosti byl Horus jmenován Vojevůdcem.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.