Válka o Vigilus II.

Druhá část, předchozí díl najdete zde.

Bitva o Megaborealis

V pevnosti Mechanicum na Megaborealis se velící magos dominus Ipluvius XIV nenechal vyrušit kolem zuřící válkou ze svých studií, přehnaně důvěřující v opevnění úlu. To umožnilo skupině orčích kommandos infiltrovat opevnění a najít slabinu v jeho silových štítech. Následoval mohutný útok orčích Rychlostních Šílenců. Kogitátor Ipluviuse XIV pod tlakem zamrzl a skitarii, kteří se tak ocitli bez vedení, byli zaplaveni nejenom orky, ale i gelupičskými kultisty ze Spáru žíznícího wyrma, kteří povstali pod vedením Stygaxxe Proroka. Kultistům se podařilo ukořistit vortexové střely a odpálit je pod centrem úlu, čímž zbavili obránce většiny jejich výzbroje, včetně titána třídy Warlord Dominus Rex. Následkem toho arcimagos Nesium Caldrike raději nechal uložit Ipluviuse XIV do stáze a zaujal jeho místo. Ukázal se jako rozhodný velitel a podařilo se mu zkoordinovat své akce s klanem Kaargul Železných Rukou a po tuhém boji zarazit postup genolupičů.

Poté imperiální garda podnikla mohutný protiútok ve spolupráci se švadronami Valkyrií a Vendet imperiálního námořnictva. Většina jejich misí zahrnovala doprovod palivových a zásobovacích konvojů k obklíčeným předsunutým základnám, ale hlavním zájmem bylo posílení Megaborealis. Pancéřované konvoje Gardy tvořené tanky Leman Russ a Chimerami si vybrali na orcích, které potkaly, těžkou daň i díky dělostřelecké podpoře. Nicméně to nakonec jen přitáhlo větší a větší pozornost Rychlostních Šílenců, kteří postupně přemohli jednotlivá bojová uskupení imperiální gardy svým pouhým počtem. Například v bitvě u Truchlící soutěsky byla 121. goliathská pancéřovaná bitevní skupina zničena orčím speedsterem Fragbadem Squigkusem a následkem toho byla obklíčením nedalekého Storvhalu odříznuta důležitá imperiální zásobovací cesta.

 

Nové výsadky

V pozdním 2.230 byly přecpané slumy úlu Dontoria na svých nejnižších úrovních pod tlakem ze strany neznámých nájezdníků (kteří se nakonec ukázali být temnými eldary). Tento problém ještě znásobily zvěsti o neznámém blížícím se plavidlu. Přes palbu protileteckých baterií se lodi podařilo zřítit do centra Dontorie a vypustit ze svých vnitřností Gellerpoxe Nakaženého a jeho nespočetné přisluhovače. Nicméně, to, co následovalo, bylo ještě horší, neboť ve stopách Nakaženého následoval oddíl Stráže Smrti. Přestože místní úderné jednotky z 98. lamdic oxenského a arbitři byli schopnosti zarazit Nakaženého, byli rychle přemoženi útokem vesmírných mariňáků Chaosu. Tváří v tvář porážce přikázal tempestor Naiod bombardování nižších úrovní v rádiu dvou mil. Zdálo se, že zoufalý čin zafungoval a 98. se stáhl. Nicméně krátce poté v částech Dontorie propukl podivný mor a ukázalo se tak, že se imperiálům nepodařilo Nurglovy přívržence zarazit. Navzdory varování potulného obchodníka Delariqua du Languille, který měl s podobnými mory zkušenosti, vládnoucí Aquilarianská rada reagovala jen velmi pomalu.

Mezitím na cestě k Vanatis IX dostal Marneus Calgar z Ultramariňáků ve svých snech vizi vytvořenou astrální projekcí nejvyššího knihovníka Tiguria. Tato vize zahrnovala rozkaz Roboute Guillimana, že Vigilus nesmí za žádnou cenu padnout. Cesta na planetu se pro Ultramariňáky ukázala být velmi náročnou i přestože flotilu vedl Tigurius sám – namísto navigátorů, kteří by se při hledání planety okamžitě zbláznili. I tak několik Tiguriových epištolářů zemřelo při rituálu, který měl Ultramariňáky přivést na planetu včas.

Ultramariňáci bez otálení přistáli na Vigilusu, Calgar sám zamířil do Saint Haven, aby se setkal s Aquilarianskou radou. Ihned, jak vstoupil do místnosti, ucítil Calgar, že mnozí z imperiálních úředníků jsou genolupičští kultisté, a jeho mariňácký doprovod je rychle popravil. Calgar následně radu rozpustil a na její místo uvedl vigilusský senát.

Boj Hvězdných Vlků s genolupiči

Bitva o Otecký úl
V té době byli Hvězdní Vlci zaměstnáni svým vlastním bojem v Oteckém úlu ve snaze získat nadvládu nad vzácnými vodními zdroji z rukou genolupičských kultistů. Během bojů v ulicích se proti Hvězdným Vlkům obrátil 14. vigilantský dělostřelecký regiment "Truchlící Hvězdy", který byl ovládán genolupiči. Ti před Hvězdné Vlky svrhli jako město velké stavby a vystavili je tak vlnám genolupičských monster bez možnosti úniku. Ačkoli jich mnoho zemřelo, Vlci ještě nebyli poraženi a využili svých loveckých smyslů a vlkům podobného čichu, aby v temnotě ulovili cizácké vůdce. Po vyčerpávajícím lovu plném přepadů a pastí se Vlkům podařilo obklíčit Spáry žíznícího wyrma a poslat na ně Asgera Zmrzlého, dreadnoughta třídy Redemptor. Jak genolupiči umírali, rozmístili nové nálože, ale velitel Hvězdných Vlků Haldor se rozhodl toho využít ve vlastní prospěch. Přikázal svým bratřím najít ukryté nálože a ve stanovený čas je odpálit, čímž nechal zřítit velké části města do zamořené vody a zabránil dalšímu šíření genolupičské nákazy.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.