Vesmírné hulky

Vesmírné hulky jsou obrovská opuštěná plavidla odsouzená k nekonečnému putování warpem. Tato tajemná plavidla se v imperiálním vesmíru objevují jen zřídka a mohou přinést ohromné bohatství nebo velkou pohromu těm, kteří je naleznou.

O warpu je toho známo jen velmi málo. Některé studie proběhly během Temného věku technologie, ale většina těchto vědomostí se ztratila během Věku sváru nebo byla utajena v následujících letech Ordo Malleus. Je známo že ve warpu existují proudy a víry, které tu dokáží navěky uvěznit plavidla nebo odklonit jejich trasu na světelné roky či dokonce staletí od původního cíle.

Plavidla známá jako hulky mají odlišný a v mnoha směrech velmi nepříjemnější osud. Hulky byly vytrženy ze svého kurzu a jsou bezvládně smýkány warpem, cestují, kam je proudy zanesou. Mohou zůstat uvězněny ve warpu po staletí nebo se vrátit zpět do vesmíru minuty po vstupu.

Je nemožné odhadnout, kde nebo kdy a jestli vůbec se vrátí zpět do reálného vesmíru. Dokonce i astropati nejsou schopni ovlivnit nebo předvídat jejich trasu. I když se vrátí do reálného vesmíru, stále nejsou volné. O minuty, hodiny, dny nebo roky později jsou opět vcucnuty zpět do warpu, kde podstoupí další nejistou a nekonečnou pouť.

Pasažéři uvěznění na palubě hulku čelí pomalé smrti hladem nebo rychlé smrti šílenstvím. Asi nejnešťastnější z nich jsou ti, kteří mají dostatečně efektivní systémy pro podporu života, tito nešťastníci pak mohou putovat po staletí.

Vypadá to, že existuje určitý vzor, podle kterého se hulky objevují a mizí a často se stává, že se objeví dva nebo více na jednom místě ve stejný čas. Když je jeden pustý a bez života a druhý obydlený, prohledává osádka druhého ten první, aby získala kovy, energii a náhradní součástky k opravě své umírající lodi. Často spojí obě lodi, aby získala víc prostoru. Pokud jsou obě lodi obydlené, mohou posádky bojovat, aby získaly loď té druhé. Za tisíciletí mohou takto upravované lodi narůst do ohromných velikostí.

 

Hulky a genolupiči

Je nemožné předpovědět, kdy se hulk vrátí do warpu, takže kdokoliv se nalodí, riskuje uvěznění na věky. Nicméně existují mnozí, kteří jsou ochotni toto riziko podstoupit. Některé hulky existují od Temného věků technologie a vyskytují se i starší, a i když jsou jejich obyvatelé dávno mrtví, jsou tato plavidla pokladnicemi ztracených technologií, obsahujícími tajemství, která by mohla přinést neuvěřitelné bohatství těm, kteří se je odváží uloupit.

Genolupiči toho využívají ve své válce proti lidem. Nalodili se proto spolu se svými hybridními potomky na mnoho hulků. Hybridi staví kryogenické komory pro čisté genolupiče, kteří ač vytrvalí a dlouhověcí, nedokáží přežít několik staletí v chladu a vakuu vesmíru.

Poté co jsou kryogenické komory dokončeny, opouštějí hybridi plavidlo. Čistokrevní genolupiči spí a hulk pokračuje na své pouti. I když to může zabrat staletí, hulk se jednoho dne objeví zpátky v obydleném vesmíru, kde bude objeven a prohledán riskujícími lovci pokladů.

Když se lovci pokladů nalodí na hulk, aktivují senzory, které probudí spící genolupiče. Zaútočí na průzkumníky, přemohou je, nakazí a poté pustí. Několik genolupičů se vrátí s průzkumníky na jejich loď, kde nakazí zbytek posádky a ukryje se v nákladovém prostoru.

Posádka pod psychickou kontrolou genolupičů si většinou nepamatuje okolnosti útoku a netuší, že je nakažena nebo že veze útočníky. Jakmile loď dorazí do lidských držav, opustí loď jeden z členů posádky doprovázený genolupičem. Plavidlo se stává morovou lodí, která roznáší svou nákazu na planety, které navštíví.

Jakmile jsou na planetě, genolupič se schová a člen posádky pod jeho kontrolou začne utvářet kult.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.