Vox: Nejlepší hodina Pekelných skokanů!

Zdravíme Vás, loajální občané Medusy V! Sorren Valis, dopisovatel imperiální zpravodajské služby Vox Caster, referuje o nedávných útocích na úl Sybilla Primus.

3204999.M41

 

Harakonští Váleční Sokolové z 31. regimentu, Pekelní Skokani, vybojovali dlouhou kampaň proti Tau. Tato válečná akce nalezla Pekelné Skokany na Meduse V v jejích posledních týdnech, bránící severo-východní přístup k Sybille Primus. Po mnoho půtkách přišel první velký útok směřující na jižní linie. Síly Tau pod velením velitele Temnoslunce prorazily skrz imperiální obranu. Podél Západního okraje však byli Pekelní Skokani mnohem úspěšnější, když se jim podařilo odrazit síly Temnoslunce zpět do Popelových pustin.

Regiment v bojiToto vítězství vydrželo jen krátce, jelikož vojín Birtt Pyle Smyff, který byl členem pěchotní čety strážící východní linie, nešťastně způsobil obrovskou explozi harakonských skladišť pohonných látek. Výbuch přitáhl mocnou palbu Tau, která oslabila imperiální síly, stále ještě neschopné zastavit průnik Tau.

Tato událost nastavila podmínky tak, že mohla přijít nejkrvavější bitva v historii Harakonských Válečných Sokolů. Přeživší Pekelní Skokani se shromáždili na středozápadě jako poslední linie obrany, která brání Tau, aby zaútočili na úl samotný. Zdálo se, že síly Temnoslunce mají tři úkoly. Prvním bylo proražení bran do města. V bránách bylo umístěno 150 ogrynů z elity Sybilly Primus. Krootí žoldáci je napadli a přestože byli jejich ztráty ohromné, povraždili ogrynské nelidi. Brány byly poničeny střelbou Hammerheadů a nakonec se zřítily. Druhý cílem byla eliminace všech imperiálních obrněných jednotek. Díky úžasným schopnostem tankového velitele D. Ducka bylo splnění tohoto cíle zabráněno, když dělostřelectvo Harakoni vymanévrovalo Tau a způsobilo impozantní zkázu cizáckých sil. Stáhnutím z bitvy situace zůstala v patu s jediným posledním cílem. Tau se rozložili proti elektrárně. Ztráty byly velké na obou stranách, ale v jedenáct hodin tři partyzáni Tau prošli skrz imperiální obranu a poškodili zařízení, čímž způsobili obrovskou detonaci. Tato exploze zničila všechny síly uvnitř 500 metrového okruhu a svrhla mnoho zbývajících obraných zařízení.

Harakoni nebyli schopni zastavit postup Tau. Nicméně, odvážným obětováním, zastavili Tau na dost dlouho, aby se Sybilla Primus připravila na útok Tau. Uvidíme, zda Tau budou úspěšní ve svém útoku na úl. Několik z 31. přežilo, aby sloužilo Císaři, ale oběť jejich bratrů nebude zapomenuta. Ti, kteří zbyli, jsou více než dříve potřební v pomoci s evakuačním úsilím a odražením cizácké spodiny od města. Několik Pekelných Skokanů, kteří unikli do města, plánuje partyzánské akce proti Temnoslunci. Očekáváme jejich poslední bitvy na začátku následujících týdnů.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.