Nový svět

Nový svět je obrovským kontinentem světa Warhammeru skládajícím se ze dvou světadílů ležících daleko na západě od Starého světa za Velkým oceánem, ještě dále na západ než je ostrov Ulthuan. Západní pobřeží Nového světa je pak ohraničeno Vzdáleným mořem. Lustria (a tím i Nový svět) byla objevena Erikem Ztraceným roku 2402 IC.

Mapa světa Warhammeru

Nový svět se skládá ze dvou hlavních kontinentů:

Lutrie - jižní světadíl. Lustrie je z větší části zahalena v temných vlhkých nepřátelských džunglích s malou oblastí planin a vysokých hor, která se nachází na jejím jihu. Lustria je domovem mnoha neznámých zvířat cizích pro Starý svět. Je také útočištěm dvou exotických forem člověka, Amazonek a Pygmejovů (které byly obě navrženy Slann). Lustria je ale obývána zejména lizardmeny. Legendy o zlatě a pokladech Lustrie přitáhly přes oceán mnoho dobrodruhů a hledačů.

Naggaroth – Země chladu – severní světadíl. Zde je nutno rozlišovat mezi severním světadílem a královstvím Naggaroth. Naggaroth je kolonie osídlená temnými elfy a je jedinou obývanou zemí na tomto kontinentu. Byla založena uprchlými elfy po jejich prohrané občanské válce na Ulthuanu. Jejich nadvláda je naprostá, ale okolí jejich země je zamořeno orky a bestiemi.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.