Gnoblaři

Gnoblaři jsou malou, slabou a celkově hloupou formou goblinů. Ogři z Truchlivých hor si je obvykle drží jako sluhy, mazlíčky či otroky. Typický gnoblar je obvykle velmi malý (o stopu menší než běžný goblin), s tenkými končetinami a neproporčně velkým nosem a ušima.

Gnoblaří společnost, jako velmi blízká obdoba té jejich ogřích pánů, je založena výhradně na velikosti (nosu a uší, samozřejmě) a postavení. Kupříkladu gnoblar s velkýma zplihlýma ušima a ohromným ukapávajícím nosem je někdo hodný obdivu, zatímco ten s velmi malým nosem a ušima je podřazen kterémukoli z jeho druhů, které má tyto části těla větší než on.

GnoblařiGnoblaři jsou obvykle jen velmi slabí bojovníci a jen zřídka osamoceni napadnou cokoliv většího než lasička. Ovšem, když je podporována tuctem nebo více svými bratry, je většina gnoblarů ochotna vzít na sebe riziko napadení plně vzrostlé horské kozy.

V plnohodnotné bitvě se obzvláště stateční/lehkovážní gnoblaři shromažďují do velkých hejn takzvaných gnoblařích bojovníků a pokoušejí se získat přízeň svého pána zabitím zvláště nebezpečného protivníka (což znamená zarazit nějakou slabě vypadající nepřátelskou jednotku a doufat, že dostane infarkt předtím, než začne gnoblary pobíjet).

Gnoblaři, kteří byli poznačeni na uších (což je proces, který zahrnuje gnoblarského pána, který ukousne část gnoblarova ucha jako znamení jeho vlastnictví), se začnou chovat jako jejich vlastník. Například gnoblar patřící železnému břichu (obecně přezdívaný dřevěné břicho) bude chodit po táboře a srážet všechny, kteří jsou menší než on sám. Zatímco lidokousač (gnoblar patřící lidožroutovi) stráví většinu svého volného času vyprávěním nesourodých příběhů mladším a méně zcestovalým gnoblarům.

Nejmocnějším gnoblarem v živé paměti byl velkokrál-lord Bezer. S velkým kapajícím nosem, převislými a ušima a intelektem daleko za hranicemi svých druhů, se Bezer rychle stal oblíbeným gnoblarem velkotyranta Graesuse Zlatozuba.

Po zinscenování smrti svých rivalů o Zlatozubovu přízeň (podnítil rvačku ve velkotyrantově spižírně, čímž se opozdila jeho třetí snídaně) Bezer použil své prohnané mysli (na gnoblaří poměry), aby vytvořil říši dvou a půl gnoblařích kmenů. Bezerova říše se nicméně přes noc zhroutila, když byl velkokrál-lord rozdrcen pod tělem svého pána, který na něj v opilosti spadl.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.