Klan Goff

Prapor klanu GoffGoffové jsou rozeznatelní podle černé barvy, která převažuje na jejich výbavě a klanového totemu, kterým je hlava černého býka. Tento klan je proslulý tím, že má ty největší, nejošklivější, nejbídnější a nejdivočejší orky.

Ze všech orčích válečnických klanů jsou Goffové nejvíce poháněni vzrušením a lomozem bitvy a jsou specialisty na boj zblízka. Považují se za nadřazené orkům z jiných klanů, kteří se uchylují ke střelbě, když se mohou vřítit ohniska bitvy. Mají zvláštní oblibu v granátech, protože jsou mrštitelné rukou a dobré pro boj zblízka v zákopech, ruinách, bunkrech a doupatech. Goffové obvykle nosí spoustu útočných granátů (známých jako stikkbombaz) vytvořených jejich černými pomocníky.

Černá je oblíbenou barvou Goffů. Z ostatních klanů, které nosí zářivější barvy a vzory, si jednoduše utahují jako z ne řádných orků nebo zaplevelenců. Nejobvyklejší ozdobou je šachovnicový černobílý vzor nebo kontrastující okraj. Nadměrný odklon ze stylu jejich klanu se setkává s výsměchem a daný ničema bude zbit každým bossem, který na něj narazí. Válečné barvy a tetování jsou Goffy také považovány za tabu, ale náušnice ve tvaru lebky, přívěsky z useknutých hlav, kovové hřeby propichující kůži a velké kroužky v nose jsou oblíbeny. Pro Goffy jsou to vnější známky silného vnitřního charakteru orka.

Na hlavě obvykle mají rohatou helmu nebo uhlákům podobné helmy, z nichž obě nabízí dostatečnou ochranu krku. Členové klanu nosí černý zádový plát, který má na sobě orčí runu jejich rodu vyvedenou v barvě na černém pozadí.

Nechvalně známý orčí vojevůdce Ghazghkull ThrakaGoffové se mohou chlubit největším počtem nobz a stormboyz. Je to díky tomu, že Goffové jsou nejbojovnější ze všech orků. Všichni orci milují válku a často ji vedou, aby žili, ale o Goffech lze říct, že oni žijí opravdu jen pro válku.

Goffští mladíci se oddávají nebezpečným vzájemným zkouškám síly. Pro tyto souboje nosí rituální helmy z býčích hlav s velkými rohy na nich připevněnými. Poté se navzájem napadají ve stylu vzteklých býků, srážejí se s hlasitým křápnutím, jak se pokrývky jejich hlav setkají. Mladí pokračují v narážení hlavami do té doby, než má jeden dost nebo dokud se neumlátí k smrti.

Otročím bandám runtů a gretchinů (snotz a grotz) není povoleno nosit černou - tato výsada je privilegována jen Goffům samotným. Nicméně snotz a grotz je povoleno namalovat si své tváře černou barvou. Otroci se musí spokojit s jednotvárnými neutrálními barvami. Jakýkoli pokus nosit jasné barvy se setká s tvrdým trestem z rukou nesouhlasejícího Goffa.

Uživatelská sekce: 

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.