Apatykáři vesmírných mariňáků

ApatykářApothecarion je kapitulním zdravotnickým a bioinženýrským oddělením. Je vybaven personálem tvořeným kapitulním mediky či apatykáři. To jsou mariňáci, kteří byli vycvičeni, aby prováděli běžné zdravotnické a chirurgické povinnosti potřebné k udržení válečníků na vrcholu jejich bojové kondice. Jsou to také udržovatelé kapitulního biologického dědictví, zásob uloženého genoštěpu. Zdrojem tohoto genoštěpu jsou vesmírní mariňáci samotní. Každý z nich nese implantované replikační orgány známé jako progenoidy. Tyto úžasné orgány absorbují genetickou informaci z mariňákova těla. Pokud mariňák zemře, mohou být progenoidy vyjmuty a apatykáři jsou schopni využít informaci uloženou uvnitř k tvorbě nových implantátů. Tyto nové implantáty jsou pak zásadní k tvorbě nových mariňáků. Přežití kapituly je zcela závislé na schopnostech apatykářů sbírat progenoidy a provádět bioinženýrské zákroky na nových rekrutech.

Vesmírní mariňáci jen zřídka táhnou do bitvy bez apatykáře, neboť pokud mariňák zemře a jeho tělo je ztraceno či zničeno, pak je pro kapitulu stejně tak ztracen drahocenný genoštěp. Pokud je bratr mariňák zasažen v bitvě, může apatykář poskytnout okamžitou pomoc, zavázat zranění nebo provádět pohotovostní chirurgické zákroky, takže mariňák může dále bojovat. Pokud padne, může apatykář alespoň zajistit, že mariňákova smrt není zcela marná díky to, že získá genoštěm a vrátí jej do bio-trezorů, aby byl zcela recyklován v nového válečníka. Každá kompanie má svého apatykáře. Další apatykáři tvoří pracovníky Apothecarionu, ačkoli ti se jen výjimečně vydávají na bojiště. Jejich záležitosti se týkají udržovaní bio-trezorů, výcviku a výzkumu.

Ramenní pláty s ikonou Prime HelixStandardním označením apatykářů je bílá silová zbroj. Kapitulní heraldika je zobrazena na apatykářově levém ramenním plátu. Pravý ramenní plát zobrazuje ikonu Prime Helix Apothecarionu. Znak kompanie je nošen na kolenních plátech nebo zbroji nohou. Je využíváno množství variant znaku Prime Helix. V některých kapitulách je apatykářova bílá zbroj kombinována se standardní kapitulní heraldikou, ale obvykle jsou helma, zádový batoh a ramenní pláty bílé.

Scholarly Lite is a free theme, contributed to the Drupal Community by More than Themes.